Prawda: witamina B 12 rośnie wraz z wiekiem

Październik 18, 2016 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Badania nad osobami powyżej 45 roku życia potwierdzają, że starzenie związane jest z wyraźnym brakiem witaminy B9 (kwasu foliowego) i stopniowym wzrostem witaminy B12. Oznacza to osłabienie metylacji i przyspieszenie procesu starzenia.

W zespole Downa u dzieci powyżej 10 roku życia , jak to wynika z Waszych badań, kwas foliowy wyraźnie jest w niedoborze, gdy witamina B 12 rośnie i utrzymuje się. Czy to już etap starzenia się organizmu? Czy to już etap życia porównywalny do tego jaki ma 45 letnia osoba?

Komentarze

Liczba komentarzy: 3 do “Prawda: witamina B 12 rośnie wraz z wiekiem”
 1. Margo pisze:

  A co, jeśli u 1,5 rocznego dziecka jest nadmiar zarówno kwasu foliowego jak i wit. B12? Czekamy na wynik badania MTHFR… od lipca… We wrześniu jeszcze nie było wyniku.
  Pozdrawiam

  • Daga pisze:

   A jakie badanie było wykonane? Jeśli zwykłe oznaczenie z krwi to macie raczej niedobór tych witamin i trzeba suplementować odpowiednimi formami. Ale to już pewnie Jarek dokładnie wyjaśni.

   • Margo pisze:

    Tak, zwykłe oznaczenie, zrobiliśmy, kiedy hematolog zalecił suplementację kwasem bez badań, tzn. na podstawie za dużej objętości krwinki. Zrobiliśmy na własną rękę to badanie i doczytałam, że prawdopodobnie witaminy te nie są przyswajane, tylko odkładają się w organizmie. Musiałam mocno nacisnąć genetyka, żeby zechciał wykonać badanie MTHFR, homocysteiny wg niego nie było sensu w ogóle badać, pokazywał mi jakieś schematy, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego, wobec tego homocysteinę zrobiliśmy również we własnym zakresie i na szczęście jest w normie.
    Czekamy na wynik badania genetycznego i zastanawiamy się nad suplementacją, ale odnośnie dzisiejszego wpisu, czy za wysokie wartości kwasu foliowego i wit. B12 mogą już teraz świadczyć o starzeniu się organizmu?

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...