Proste pytanie o dietę: czy Jasiek ma specjalną dietę?

Sierpień 31, 2017 by
Kategoria: Dieta

Janek nie ma specjalnej diety. Moja wiedza na temat diety, jaka ona powinna być kształtowała się razem z jego rozwojem…co oznacza, że pewne błędy popełniliśmy i utrwaliliśmy niestety. Jednakże mleko nie jest obecne w jego diecie. Nie ma słodyczy z wyjątkiem ciastek, które są dla niego nagrodą i odżywką szczególnie w górach, gdzie węglowodany są konieczne.

Janek jest zmuszany w pewnym sensie do warzyw i owoców, które nie są tym co lubi najbardziej. Zatem jeżeli ma być kotlet na obiad to musi zjeść go z jakimś warzywem (ogórek, pomidor, kapusta kiszona itp..). Na śniadanie jemy raczej bez pieczywa…ale bułka w górach lub po szkole jest i jest to też forma nagrody. Po obiedzie zawsze staramy się o jakiś owoc. Dziś jest to borówka amerykańska w czerwcu były to maliny, a na jesieni będzie to banan, kiwi, pomarańcz.

Cała dieta jest pilnowana co do ilości podawanego jedzenia. Pije dużo wody, ale i soków przede wszystkim jabłkowy. W górach dostaje sok z cukrem typu Kubuś, który jest niedobrym produktem ale robimy to świadomie ze względu na cukier, który jest potrzebny w takich wędrówkach.

Jego polimorfizmy nie wymagają szczególnej diety.

Komentarze

1 Komentarz do “Proste pytanie o dietę: czy Jasiek ma specjalną dietę?”

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...