Resweratrol, ginkgo pytania po świętach

kwiecień 22, 2014 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

O tych suplementach pisałem już wielokrotnie, a jednak wciąż pojawiają się pytania. Spróbuję na nie odpowiedzieć.

Po co mam podawać resweratrol?

Linki, które polecam przeczytać to:

http://www.zespoldowna.info/jasia-suplementy-cz-9-czyli-o-czym-jeszcze-mysle.html

http://www.zespoldowna.info/snx27-wracam-do-niego-po-roku-kluczowy-temat-dla-uczenia-sie-osob-z-zespolem-downa.html

http://www.zespoldowna.info/choroby-autoimmunologiczne-w-zespole-downa-cz-6-jak-i-co-moze-stymulowac-mir-155.html

http://www.zespoldowna.info/choroby-autoimmunologiczne-w-zespole-downa-cz-7-czyli-protokoly-na-mir-155.html

Resweratrol, jak i ginkgo biloba należą do tej grupy suplementów, które ja nazywam “grupą kolejnego wyboru”. W momencie gdy bezdyskusyjne wydaje się wykorzystanie EGCG i kurkumy jako suplementów, to z perspektywy różnych dzieci, mogę powiedzieć że suplementy te dla jednych są potrzebne dla innych … można je pominąć.

Oba produkty mają podobne opisy wykorzystania. Informują one, że ze względu na brak badań dotyczących skutków ubocznych nie poleca się je dzieciom. Oba wpływają na neurogenezę pozytywnie, ale też bardzo selektywnie w zależności od potrzeb pacjenta. Z tej perspektywy nie można opierać się na jakiś precyzyjnych sugestiach, bo one nie istnieją w ramach badań medycznych dla danych grup wiekowych dla danych przypadków.

WNIOSKI:

1.W przypadku gdy dzieci mają istotnie zaburzony rozwój resweratrol może być produktem stymulującym cząsteczkę SNX 27, która według badań ma istotne znaczenie w procesie nauki.

2.W przypadku, gdy istnieje znaczące obniżenie poziomu reakcji immunologicznej i/lub występują choroby autoimmunologiczne istotnym jest podanie resweratrolu jako substancji stymulującą gen MIR 155.

image

 http://www.researchgate.net/publication/45151052_Resveratrol_decreases_the_levels_of_miR-155_by_upregulating_miR-663_a_microRNA_targeting_JunB_and_JunD

Po co mam podawać ginkgo?

Linki, które warto poczytać:

 http://www.zespoldowna.info/jasia-suplementy-cz-9-czyli-o-ginkgo.html

Ginkgo biloba ma istotne znaczenie w zespole Downa tytułem działania neuroprotekcyjnego, jak i stymulującego GABĘ. Z perspektywy Waszych opinii jest grupa dzieci, która niezwykle dobrze reaguje na ten suplement i jej rozwój jest bardzo dobry. Są też dzieci dla których ginkgo nic nie daje. Z tej perspektywy jak zwykle proponuję spróbować podać ten suplement, gdy dziecko jest silnie spowolnione. Może to być objaw negatywnej stymulacji GABĄ.

W obu przypadkach dawki są podane, jednakże to rodzic sam zawsze bierze na siebie odpowiedzialność doboru odpowiedniej dawki.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...