Szczepionki jestem przeciw…ich bezwzględnie słabej jakości i zagrożeniu jakie niosą dla dzieci

sierpień 8, 2013 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Szczepionki jako system wspomagania organizmu ludzkiego to wspaniały wynalazek. Szczepionki jako produkt farmaceutyczny to absolutne zagrożenie dla dzieci, szczególnie teraz gdy rodzą się one co raz słabsze neurologicznie i immunologicznie, ze względu na bardzo niską ich jakość.

…i mógłbym skończyć ten artykuł, bo już powiedziano wszystko, ja też na ten temat, ale tak się zdarzyło, że byliśmy ostatnio świadkami dwóch bardzo istotnych zdarzeń:

1. Afery szczepionkowej, gdy podawano dzieciom zepsute i szkodliwe szczepionki

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zepsute-szczepionki-smiertelnym-zagrozeniem-dla-dzieci/tl0gz

http://www.pch24.pl/gdy-szczepionki-staja-sie-trucizna,16572,i.html

2.Wyroków Sądu, które stwierdziły, pisząc w skrócie moimi słowami: SANEPID MOŻESZ SOBIE GROZIĆ, ALE TO NIE TWOJE DZIECI I NIE MOŻESZ KARAĆ RODZICÓW ZA BRAK SZCZEPIEŃ!

Dzięki temu pojawiły się świetne obiektywne poradniki na temat szczepień i taki jeden z nich polecam do przeczytania tutaj:

http://m.onet.pl/styl-zycia/kobieta/dziecko/male-dziecko,860mb

To co powinniście z tego zapamiętać:

1.Wątpliwości co do szczepień są. Firmy farmaceutyczne nie są uczciwe, tak samo jak lekarze którzy dla nich pracują, nawet Ci na najwyższych pozycjach.

2.Szczepionka jako system wsparcia organizmu jest czymś wspaniałym, ale składniki używane do ich przygotowania są fatalne i często zabójcze dla młodych organizmów.

3.”Niespełna tydzień temu Naczelny Sąd Administracyjny wydał orzeczenie, w wyniku którego rodzice, którzy nie zgodzili się zaszczepić swoich dzieci, nie muszą płacić grzywny. Do tej pory wynosiła ona zwykle od 100 do 1000 zł. “

4.”- Jest grupa dzieci, które są bardziej podatne na ciężkie powikłania poszczepienne i nikt nie potrafi przewidzieć, które dzieci one dotkną. – mówi Justyna Socha z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. – W Polsce nie ma systemu odszkodowań, tak jak w 13 państwach europejskich. Rodzice są zmuszeni sami szukać środków na kosztowne leczenie i rehabilitowanie dzieci”

5.”Według niektórych badań, wśród chorób utajonych aktywujących się po szczepieniu znajdują się między innymi cukrzyca, stwardnienie rozsiane czy nowotwory. Do dziś zdania są podzielone na temat kolejnego schorzenia – autyzmu. Podobno może go wywołać potrójna szczepionka przeciw odrze, śwince i różyczce. To właśnie tej szczepionki rodzice boją się najbardziej i najczęściej z niej rezygnują. Lista możliwych niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP) znajduje się między innymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie NOP czy w literaturze medycznej. “

6.”W ostatnich miesiącach Naczelny Sąd Administracyjnych wydaje coraz więcej decyzji na korzyść rodziców rezygnujących ze szczepień – tak było w przypadku wyroku z 6 kwietnia 2011 roku (według którego Sanepid może jedynie upominać, bez nakładania kar). 21 marca i 28 maja 2013 roku podobne decyzje wydał również Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu. Najnowsze orzeczenie w sprawie uchylania się od obowiązku szczepień, wydane przez Naczelny Sąd Administracyjny, zapadło 1 sierpnia 2013 roku. W tym przypadku skarga rodziców została rozpatrzona pozytywnie ze względu na niewłaściwość organu nakładającego grzywnę – zdaniem NSA to nie Sanepid powinien narzucać taki obowiązek. “

7.”- Sanepid nie może nakładać grzywny i wszystkie dotychczas nałożone będą musiały zostać umorzone i zwrócone rodzicom. – wyjaśnie Justyna Socha. – Może wystawić tytuł wykonawczy (czyli dokument stwierdzający istnienie i niewykonanie obowiązku) i przekazać go do wojewody. Dotychczas nie było takich przypadków. Teoretycznie może nałożyć grzywnę lub umorzyć postępowanie. Jak dotąd tytuły takie przekazane do wojewody nie wywołały żadnego skutku (przepadły bez echa). “

8.”- Rodzice przede wszystkim powinni znać swoje prawa, pacjenta i konstytucyjne. – mówi Justyna Socha. – Nie wolno nikogo zmuszać do zabiegu medycznego, jakim niewątpliwie jest szczepienie, każdy pacjent i opiekun ma prawo do świadomej zgody, czyli może odmówić zabiegu medycznego lub wyrazić na nie zgodę po uzyskaniu pełnej informacji na jego temat (również o ryzyku, co w przypadku szczepionek jest niestety pomijane). Zgoda pacjenta bez takiej informacji jest nieważna, a zabieg szczepienia jest wykonany nielegalnie. Co do praw konstytucyjnych, państwo w sytuacjach szczególnych może ograniczać prawa obywateli, ale nie dotyczy to przecież zdrowych dzieci, które to zdrowie mogą stracić przez przymusowe procedury lecznicze. To naruszenie prawa do zdrowia i życia, czyli podstawowego prawa do godności ludzkiej. Z tego powodu w 16 krajach europejskich szczepienia są dobrowolne i w tym roku Trybunał Konstytucyjny w Słowenii orzekł, że obowiązek szczepień jest sprzeczy z konstytucją tego kraju. “

9.”Na temat obowiązkowych szczepień można mieć różne zdania, jednak chyba najważniejszy jest tu brak przymusu. Biorąc pod uwagę, że żadna szczepionka nie jest wolna od potencjalnych skutków ubocznych (co można wyczytać na ulotce do niej dołączonej), każdy rodzic powinien mieć prawo wyboru między złem złapania wirusa a złem którejś z potencjalnych chorób odszczepiennych”

Komentarze

Liczba komentarzy: 3 do “Szczepionki jestem przeciw…ich bezwzględnie słabej jakości i zagrożeniu jakie niosą dla dzieci”
 1. Piotr pisze:

  Myślałem, że sprawa badań powiązania MMR i autyzmu (punkt 5 – szczepionka, której rodzice się boją najbardziej) została wyjaśniona i praktycznie zamknięta ze trzy lata temu. Pojawiły się w międzyczasie jakieś nowe badania?

 2. Can pisze:

  Piotr ten temat rzeczywiście został zamknięty ale w innym kontekście. Był lekarz Wakefield w Wlk.Brytanii, który uważał, że szczepionka jest powodem autyzmu i zaprezentował swoje badania. Firmy farmaceutyczne wynajęły prawników, którzy udowodnili, że badania Wakefielda były manipulacją i stąd są nieprawdziwe. Odtrąbiono, że nie ma powiązań między MMR a autyzmem, ale jakoś nikt się nie odniósł do tego:
  http://www.zespoldowna.info/szczepionki-autyzm-czyli-amerykanski-werdykt-sadu-najwyzszego.html
  http://www.zespoldowna.info/przypadek-hannah-poling-szczepionki-wywolujace-autyzm-aneks.html
  Jakoś nie znalazłem komentarzy do tych opinii je zmieniające, stąd powtórzę moje zdanie: SZCZEPIONKI TEJ JAKOŚCI Z TYM SKŁADNIKAMI KONSERWUJĄCYMI I Z TYMI WYPEŁNIACZAMI MOGĄ BYĆ ZAGROŻENIEM DLA CO RAZ SŁABSZYCH DZIECI. CHOROBY POSZCZEPIENNE WYSTĘPUJĄ W CO RAZ WIĘKSZEJ ILOŚCI I RÓŻNORODNOŚCI I JAKOŚ NA TEN TEMAT WIELCY PROFESOROWIE NIE WYPOWIADAJA SIĘ.
  Ja zatem jestem przeciw.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...