Tryptofan, serotonina, melatonina cz.5 czyli witamina B 6, B 9, magnez, cynk

wrzesień 18, 2014 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Dlaczego jestem pewny, że ścieżka niacynowa wyczerpuje zasoby tryptofanu? Dlaczego produkcja serotoniny w ZD nie może być odpowiednia? Odpowiedzi jak zwykle są proste, ale “zakopana” jest cała prawda w szczegółach.

Na jednej ze stron znalazłem szczegółowy rozkład procesów chemicznych związanych z produkcją tryptofanu, serotoniny, melatoniny.

http://www.understand-andcure-anxietyattacks-panicattacks-depression.com/5-htp-Melatonin.html

image

Wykres ten wskazuje, że konieczne są do konwersji tryptofanu: metylowana forma kwasu foliowego B 9 oraz niacyna, żelazo, wapno. Następny etap zamiany 5-HTP na serotoninę wymaga magnezu, cynku witaminy C a na końcowym etapie potrzebujemy witaminy B 5, SAMe i magnez.

Większość osób z ZD ma problemy z cyklem kwasu foliowego, tzw. metylacją. Jest to często efekt mutacji genu MTHFR lub CBS. Przy tej mutacji witaminy z grupy B a w szczególności B 9, B 6, B 2 i B 12 jak nie są w wersji metylowanej i dodatkowo w odpowiedniej dawce to nie są w stanie skorygować odpowiednio złego oddziaływania tych mutacji. Mamy więc pierwsze ograniczenie.

Zaryzykuję i powiem to, że w większości przypadków osób z ZD mamy za niskie i nie właściwe formy witamin z grupy B do przeprowadzenia wielu procesów w sposób efektywny, zatem tutaj może być tak samo.

Magnez…największa tajemnica ZD. W chorobie Alzheimera uważa się, że jego głęboki deficyt jest kluczowy dla rozwoju neurodegeneracji.

W ZD badanie krwi nie pokazało odchyleń poziomu magnezu od grupy rówieśniczej, ale wiemy że w przypadku magnezu nie jest to ocena miarodajna. Jeżeli brakuje magnezu na poziomie komórkowej, a do takiego wniosku się przychylam, to czy może być produkcja seorotoniny efektywna? Wątpię

A mamy jeszcze cynk na rozkładzie Uśmiech. Dzięki Waszym badaniom wiemy, że poziom cynku w ZD znajduje się w dolnych granicach normy, a potwierdzają to badania naukowe, które wskazują także na deficyty selenu. Potwierdza to słaba aktywność tarczycy oraz słaba reakcja immunologiczna (między innymi). Czy zatem wystarcza cynku? Wydaje mi się, ze nie!

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/8909693/?i=25&from=magnesium%20down%20syndrome

WNIOSEK:

Na poziomie podstawowych procesów “produkcyjnych” w ZD istnieją bardzo kłopotliwe nieprawidłowości. Gdy zestawimy te dysfunkcje z problemami w pozyskiwaniu odpowiednich substancji w odpowiednich formach chemicznych, to nie może być tak że możemy zamknąć oczy i powiedzieć: wszystko działa, GDY NIE DZIAŁA! Dodatkowo wysoki poziom miedzi w ZD, komplikuje te procesy, a o tym mówi się niewiele.

Odpowiedni poziom ilości tryptofanu, serotoniny i melatoniny jest niemożliwy do uzyskania bez komplementarnej i kaskadowej suplementacji na każdym etapie procesu konwersji, co do tego jestem co raz bardziej przekonany!

Komentarze

1 Komentarz do “Tryptofan, serotonina, melatonina cz.5 czyli witamina B 6, B 9, magnez, cynk”
 1. EPI (emprende - profesionaluzate- innova pisze:

  Execelente explicación,no soy doctor ni nutriólogo
  Me dedico a la distribución de suplementos
  Antioxidantes
  Energéticos
  Digestivos
  Estabilizadores de peso

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...