Jak wpływa autyzm na zespół Downa cz.4 MTHFR łączy zespół Downa, autyzm i padaczkę

W ciągu ostatnich dwóch dni rozmawiałem z Anią i Ewą o padaczkach. Ania mama autysty, Ewa mama dziecka z zespołem Downa. To co je łączy to fakt, że ich rodziny są bardzo młode. To co ich łączy to padaczka u ich dzieci. To co ich łączy to prawdopodobny powód: mutacja genu MTHFR.

Jak wpływa autyzm na zespół Downa cz.3 amyloid beta

Współistnienie zespołu Downa z autyzmem pokazuje niezwykłe połączenia. mTOR, neuroprzekaźniki…i chorobę Alzheimera. Mało, kto pamięta ten fakt, że wiele aspektów choroby Alzheimera, jak amyloid beta też pojawia się w autyzmie. Niespodzianka? Dla mnie nie, tylko znów to jest trochę inaczej…

Jak wpływa autyzm na zespół Downa cz.2 mTOR

Jest pewna część wspólna dla autyzmu i zespołu Downa. Trudna i pomijalna. Często stojąca na uboczu rozważań, bo nie jest czymś podstawowym i jednoznacznym. Kinaza mTOR.

2014.10.27 – polecam szkolenie w Bielsku Białej

październik 27, 2014 by  
Kategoria: Wydarzenia

SUPER SZKOLENIE W BIELSKU !!!!

Jak wpływa autyzm na zespół Downa cz.1 różnice i podobieństwa

Nie jestem specjalistą, powtarzam to po raz kolejny. Patrzę na problemy nas interesujące przede wszystkim przez pryzmat moich własnych, praktycznych doświadczeń…i raportów medycznych, których jest co raz więcej.

W chorobie Alzheimera stosuje się przeszczepy komórek macierzystych.

Jeżeli choroba Alzheimera we wstępnym etapie jest tym samym co zespół Downa, a tak wszyscy uważają, to skoro uważa się, że przeszczepy komórek macierzystych w chorobie Alzheimera są skuteczne, to dlaczego nie stosować ich w zespole Downa?

TIBC, czyli całkowita zdolność wiązania żelaza–najlepsza laboratoryjna miara poziomu żelaza w organizmie

Podpowiedź przyszła z USA od Leslie. Mamy problem z żelazem, jego stałością i stabilnością. Stosujemy chelaty, które go dodatkowo wypłukują…i nie mamy nad tym stałej kontroli.

2014.10.24 – zaproszenie z Olsztyna

październik 24, 2014 by  
Kategoria: Wydarzenia

Ewa działa na 10tkę. Cieszę się z tego zaproszenia. W imieniu Ewy Was też zapraszam.

Witaminy z grupy B i wszystkie problemy, czyli kompendium wiedzy o mutacjach MTHFR, MTR, CBS.

Cieszę się, że świadomość rośnie. Cieszę się, że pojawiają się pytania od lekarzy, którzy chcą uzupełnić bardzo specjalistyczną wiedzę. Cieszę się, że pojawiają się bardzo gruntownie analizujące temat artykuły. Dzisiaj taki przedstawiam.

Czy jest związek między określoną porą roku a liczbą urodzeń dzieci z zespołem Downa?

W latach 90tych badano możliwe powiązania pór roku z liczbą urodzeń dzieci z zespołem Downa.

Down Syndrome OPTIONs, moi nowi przyjaciele

październik 23, 2014 by  
Kategoria: U przyjaciół

Na to wygląda, że dzięki Dominice, Andi i Leslie mam nowych przyjaciół w USA. Mamy dzieciaków założyły fundację wspierającą badania nad zespołem Downa. Jak widzę wiedzą dużo o tarczycy i chcą wiedzieć więcej. To mi się podoba!

2014.10.23 – spotkanie w Dąbrowie Górniczej

październik 23, 2014 by  
Kategoria: Wydarzenia

Mogę potwierdzić. W Dąbrowie spotykamy się o 16.30 29 października. Chcecie bym powiedział podobnie jak w Bielsku Białej o …wszystkim choć więcej o edukacji. Da się to zrobić

“Zespół Downa, Autyzm wspólna sprawa!”. Autyzm przeciwieństwem zespołu Downa?

Spodobało się to co wczoraj napisałem o autyzmie. Wiem to nie jest strona o autyzmie, ani o zespole Angelmana tylko o ZD…ale autyzm jest powszechny dzisiaj. Jak to kiedyś napisałem do jednej z mam, że to “taki pełen pieprzu i goryczy deser po obiadku z różnymi przygodami.” Jest to trudne.

“Zespół Downa, Autyzm wspólna sprawa!”, czyli znów o witaminie D.

Gdy w czasach Solidarności podłączałem się pod Pomarańczową Alternatywę uwielbiałem krzyczeć z wieloma ludźmi, różne hasła, które zawsze miały w sobie te wyrażenie: WSPÓLNA SPRAWA. Autyzm z ZD na pewno mają WSPÓLNĄ SPRAWĘ: MTHFR, WITAMINĘ D, ŚCIEŻKĘ SEROTONINY, GABA A, KWAS GAMMA AMINOMASŁOWY I GLUTAMINIAN…

Nie dla strategii samego zwiększania poziomu neuroprzekaźników. Tak dla poprawy całego systemu zarządzającego neuroprzekaźnictwem!

Cieszę się bardzo, że w końcu został opublikowany taki raport. Skończyły się dywagację, czas na na działanie.

Neurodydaktyka. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi. Żylińska Marzena

“Neurodydaktyka. Nauczanie i uczenie przyjazne mózgowi to książka, w której zostały zebrane wnioski płynące z neuronauk. Dzięki postępowi tych nauk możemy dziś zweryfikować stosowane w domach, w przedszkolach i szkołach metody nauczania. Neurobiolodzy obalają wiele wygodnych dla rodziców i nauczycieli mitów i pokazują, jak wiele zależy od nas dorosłych. To my, tworząc określone środowisko, decydujemy […]

“ Mózg zawsze pyta, dlaczego ma się czegoś uczyć.” Marzena Żylińska i jej neurodydaktyka

październik 21, 2014 by  
Kategoria: Edukacja

Artykuł w Polityce tak mnie zastanowił, że postanowiłem wrócić do tych artykułów, które podsyłała mi Małgosia z Bielska Białej i ostatnio Kobas. Zaskoczenia nie było Pojawia się w wielu aspektach same nazwisko: Marzena Żylińska.

“…Im bardziej ktoś próbuje wywierać na nas nacisk, tym szybciej tracimy motywację”. Czy szkoła może naszych dzieci czegoś nauczyć?

październik 21, 2014 by  
Kategoria: Edukacja

“Żeby mózg dziecka mógł przetworzyć informacje, muszą one pojawić się w kontekście mającym dla niego znaczenie i mieć zabarwienie emocjonalne. Gdy nowa wiedza nie wywołuje żadnych emocji, to informacje jednym uchem wchodzą, a drugim wychodzą i w pamięci nic nie zostaje.” Dziękuję Karinie za podpowiedź, że tak fajny artykuł ukazał się w POLITYCE.

Ciekawe czy się uda: petycja do Disneya!

październik 20, 2014 by  
Kategoria: U przyjaciół

Podrzuciła mi temat Andy. W związku z Down Syndrome Awareness Month w USA pojawiają się różne pomysły. Ten dotyczy BOHATERA Z ZESPOŁEM DOWNA.

Taniec…tym żyje Ameryka

październik 20, 2014 by  
Kategoria: Aspekty życia, Jak może być fajnie

Znów jestem zaskoczony. Koledzy z USA i gazety stamtąd o niczym nie mówią tylko o Mikayla Holmgren. I jej tańcu.