Wystawa w Bydgoszczy.

maj 31, 2019 by  
Kategoria: U przyjaciół

Dziękuję Ani za relację z wydarzenia z Bydgoszczy. Każde mnie zawsze cieszy. Polecam i dziękuję

“Czy geny z rodziny HLA są typologią autyzmu?”

Może trochę źle jest postawione pytanie, gdyż wszyscy mamy geny z rodziny HLA. To pytanie rozumiem w ten spośób: czy polimorfizmy genów z rodziny HLA są typologią występowania autyzmu?

Suplementacja choliną zmienia funkcjonowanie i ekspresję genu odpowiedzialnego za układ cholinergiczny.

To nie jest nowość. Odnoszę wrażenie, że po raz kolejny jest to potwierdzenie o skuteczności i potrzebie suplementacji choliną w trakcie ciąży z dzieckiem z zespołem Downa…ale i potem.

2019.05.30 – warsztaty 8 czerwca na temat zespołu Downa

maj 30, 2019 by  
Kategoria: Wydarzenia

Dziękuję za szybki odzew i zgodnie z Waszym pytaniem odpowiadam na podstawowe pytania w tym temacie:

Kwas foliowy jest potrzebny dla prawidłowego działania witaminy B12.

Pisałem o pułapce kwasu foliowego wielokrotnie i wciąż wraca to jak bumerang. Podczas ostatnich warsztatów byłem świadkiem…pułapki wiedzy w tym zakresie . Zatem małe powtórzenie.

…i już po 500 plus dla niepełnosprawnych.

maj 29, 2019 by  
Kategoria: Aspekty życia, Po prostu życie

Długo nie trzeba było czekać i już widać, gdzie jest prawda w polityce. Słowami jednego z przywódców PIS dowiadujemy się, że 500+ dla naszych dzieci nie będzie. Ciekaw jestem czy będą zmanipulowane dementii.

Sen a dysbioza.

Bardzo często trudno Wam uwierzyć, że dziecko źle śpi, bo ma zbyt dużo złych bakterii, pasożytów by móc po prostu dobrze spać. Dyskusja i przekonywanie w tej mierze jest bardzo trudne, zatem posłużę się dobrym przykładem w tej materii.

2019.05.28 – czerwcowe warsztaty na temat zespołu Downa

maj 28, 2019 by  
Kategoria: Wydarzenia

Informuję, że czerwcowa edycja warsztatów będzie miała miejsce 8 czerwca w sobotę o godzinie 8:45 w Bonitum we Wrocławiu przy ulicy Komuny Paryskiej 28.

Po warsztatach.

Muszę być bardzo słabym nauczycielem, gdy widzę jak wszystko Wam się miesza i ginie w głowie. To pierwsza moja krytyczna uwaga wobec siebie. Druga, to że nie warto zaczynać jakiegokolwiek szkolenia, bez przejścia podstaw, tych warsztatów.

Resweratrol może mieć wpływ na funkcjonowanie komórek macierzystych.

Komórki macierzyste obok terapii genowej to przyszłość medycyny. To chyba już wiemy. Niestety wiedza jaką zdobywamy jest trudna, ale i pełna zaskakujących danych.

Terapia genowa jest jedynym skutecznym mechanizmem, który może istotnie zmienić jakość życia osób z zespołem Downa.

Pisałem ostatnio o tym, że w przypadku zespołu Downa mamy za dużo pseudomoralności i pseudoetyki. Pisałem, że to jest wina przede wszystkim nas rodziców dzieci z ZD, gdyż akceptujemy tworzenie “etyczno-moralnej filozofii” opartej o aspekty religijne tylko i wyłącznie dla naszych dzieci…bo są przecież wybrane. W każdym innym przypadku, chcę byście to wiedzieli, jest inaczej!

Śląskie Kamienie i Czeskie Kamienie…po polsku.

maj 27, 2019 by  
Kategoria: Góry, Nasze Góry

Są takie szlaki, że nie wszyscy je mogą lubić. W naszym przypadku jest to w miarę łatwy układ. Są męskie i te, które kobiety nie muszą lubić. Z Jaśkiem wybraliśmy się na męską wyprawę, szlakami, którymi razem jeszcze nie chodziliśmy w Karkonoszach.

2019.05.26 – Dzień Matki

maj 26, 2019 by  
Kategoria: Wydarzenia

Jeszcze jest ten dzień specjalny dla wszystkich mam. Ja w imieniu Waszych dzieci, życzę Wam abyście mogły codziennie spełniać jedno swoje życzenie nie związane z Waszymi dziećmi. Może to mało, może to jest dużo. Warto o tym pomyśleć.

“Na chorobę Alzheimera wpływa 20-30 różnych czynników”.

Czytając kolejny artykuł jaki dotyczy choroby Alzheimera i jej bardzo spersonalizowanego układu, wiem że mamy różne możliwości, różne przyczyny a jej hamowanie, spowolnienie jest co raz bardziej realne.

Warsztaty o zespole Downa cz.5

Końcowa część warsztatów będzie poświęcona problemom nietypowym, czyli dlaczego krew osób z ZD ma inna budowę, albo dlaczego do 5tego roku życia dzieci z ZD inaczej reagują immunologicznie. Powiem tez o diecie i dlaczego dzieci z ZD i dorośli muszą być chudzi, wysportowani, aktywni. Powiem tez jak wspierać mówienie i jak poszukiwać informacji na stronie, […]

“Jakie są biomarkery stanu zapalnego w ZD?”

Biorąc pod uwagę fakt, że stan zapalny jest wpisany w trisomię 21, pytacie się w sposób uzasadniony, co najlepiej sprawdzać, by być o tym przekonanym na 100%.

Dlaczego w USA edukacja włączająca się udaje, a w Polsce nie?

maj 23, 2019 by  
Kategoria: Edukacja

Szczerze mówiąc nigdy nie umiałem tego dobrze wytłumaczyć. Zawsze brakowało mi na tyle precyzyjnego pomysłu na pokazanie tego, że zawsze zawodziłem pytającego o to. Nie umiałem tego dobrze zrobić. Dziś dzięki mojej żonie mam coś co może pokazać różnicę między Polską a Ameryką.

40 lat, minimum 10 lat wcześniej możemy dowiedzieć się, że jesteśmy poważnie chorzy.

Pierwszą historię jaką usłyszałem w tym temacie pochodziła z projektu badającego krew byłych komandosów Marines. Decyzją jednego z prezydentów po ponad 30 latach naukowcy mieli dostęp do tych próbek, przechowywanych od 1975 roku. Wtedy okazało się, że rak jest wykrywalny nawet 40 lat wcześniej, bo wtedy już widać jego biomarkery.

Taniec.

maj 23, 2019 by  
Kategoria: U przyjaciół

To już 6ta inicjatywa jaką ja znam w tym temacie. Najbliżej nas jest w Niemczech. Mowa o treningu tanecznym, oczywiście głównie dla dziewczyn z ZD

Warsztaty o zespole Downa cz.4

Skoro przebrnęliśmy przez teorię w skrócie, zaczęliśmy biomarkery, to kolejnym etapem są procesy, metabolizmy.