AC Immune twierdzi, że szczepionka dla osób z zespołem Downa daje obiecujące wyniki!

lipiec 30, 2019 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Pisałem już na ten temat wielokrotnie. Dzisiaj mogę napisać, że na poziomie kolejnego etapu badań szczepionka o nazwie ACI-24 daje obiecujące wyniki i prace będą trwały dalej.

image

https://www.forbes.com/sites/robinseatonjefferson/2019/07/26/early-results-on-alzheimers-vaccine-trial-in-people-with-down-syndrome-promising-researchers-say/#3f520ad427df

“Firma ogłosiła w tym miesiącu wczesne wyniki kliniczne trwającego badania fazy 1b terapeutycznej szczepionki anty-beta-amyloidowej (Abeta) u osób z zespołem Downa. Szczepionka jest testowana pod kątem bezpieczeństwa, tolerancji i zdolności do wywoływania odpowiedzi immunologicznej lub immunogenności u dorosłych z zespołem Downa. Szczepionka ma na celu stymulowanie układu odpornościowego pacjenta do wytwarzania przeciwciał, które specyficznie celują w białka Abeta, aby zapobiec gromadzeniu się płytki amyloidowej beta i zwiększyć poziom jej oczyszczania.”

Jest to pierwsza szczepionka w ZD. Pierwszy etap określający jej bezpieczeństwo potwierdził jej pozytywne wartości. Obecnie przystępuje się do II fazy badań, które mają przede wszystkim określić:

*czy szczepionka może zapobiegać chorobie Alzheimera

*jak następuje rozwój amyloidów beta

*jak wpływają amyloidy na pamięć i myślenie

Bardzo dobrze rolę osób z ZD w badaniach nad chorobą Alzheimera podkreślili naukowcy:

“Zasadniczo od urodzenia osoby z ZD,mają beta-amyloid, który prowadzi do powstawania blaszek typowych w chorobie Alzheimera. W wieku 20 lat rozwijają się objawy podobne do choroby Alzheimera. W wieku 40 lat wszystkie osoby mają takie objawy. W wieku 60 lat prawdopodobieństwo jest prawie 100%, że będą mieli chorobę Alzheimera.”

“W przypadku choroby Alzheimera u osób z zespołem Downa znany jest mechanizm choroby i przybliżony czas wystąpienia; Łatwo wykrywalne zmiany patologiczne występują przed objawami podobnymi do choroby Alzheimera, umożliwiając leczenie przed wystąpieniem choroby …Właśnie dlatego populacja osób z zespołem Downa jest tak ważna, ponieważ może być punktem wyjścia, który pozwala nam przetestować leczenie w bardziej jednorodnej, genetycznie zdefiniowanej sytuacji, aby potencjalnie pomóc ludziom z zespołem Downa i znacznie szerszą populacją osób z chorobą Alzheimera”.

Takie podejście jest gwarancją na to, że osoby z ZD dostaną wsparcie, by inni tez mogli je otrzymać. Zobaczcie jak trudne są to badania, ale trwają już ponad 10 lat. Cieszę się, ze bierze w nich udział profesor William Mobley, którego miałem przyjemność poznać. Jest on człowiekiem z pasją i jako jeden z pierwszych pisał, że osoby z ZD mogą pomóc całej populacji. To gwarantuje sukces tego kierunku badań.

http://www.zespoldowna.info/aci-24-szczepionka-na-chorobe-alzheimera-w-zespole-downa-jak-do-tego-doszlo.html

Komentarze

Liczba komentarzy: 8 do “AC Immune twierdzi, że szczepionka dla osób z zespołem Downa daje obiecujące wyniki!”
 1. S pisze:

  Dziekuje za info

 2. S pisze:

  Ile etapow dla tej szczepionki przed nami? Za ile lat ( jeśli się uda ) pojawi się wg pana u nas?

 3. Can pisze:

  Zabierze to 3 etapy badań. To wiemy. Powinny trwać krócej niż te wcześniejsze.

 4. S pisze:

  Ok ale nic mi to nie mowi. Moze jakies przyblizone daty? A kwota tej terapii w Polsce? Niektorym rodzicom bardzo zalezy na tego typu wiadomosciach

 5. Can pisze:

  A czy to pytania do mnie?

 6. S pisze:

  Nie wiemy kogo pytac. Czy odkladac juz fundusze na terapie czy sie poddać. Moze nie jest nas dużo ale wiele osob też mnie pyta o to.

 7. Sylwia pisze:

  Jeśli kolejne 3 etapy bedą a każdy po kilka lat to naszym małym dzieciom ta szczepionka już nie pomoże :(

 8. S pisze:

  Hallo. Czy ktoś cos wie na ten temat? Kiedy mniej wuecej taka szczepionka może pojawic sie u nas?

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...