“Czy możesz napisać jakie założenia są wobec szczepionki na chorobę Alzheimera w zespole Downa?”

styczeń 8, 2016 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Przepraszam, jeżeli to co do tej pory napisałem jest nieczytelne. Zatem postaram się precyzyjnie podać funkcjonalność i cel działania obu szczepionek czyli ACI-35 wspomagającą proteinę tau oraz ACI-24 czyszczącą amyloid beta.

Poniższy tekst opieram o następujące artykuły: http://www.alzforum.org/therapeutics/aci-24

http://www.alzforum.org/therapeutics/aci-35

ACI-35

Jest to szczepionka liposomalna. Jej celem jest leczenie tauopatii w chorobie Alzheimera poprzez wywołanie reakcji immunologicznej celowanej w kierunku cząstek molekularnych inicjujących fosforylację proteiny tau bez inicjacji aktywności limfocytów T i B. Szczepionka składa się z 16 cząstek syntetycznej proteiny tau, której zadaniem jest wiązać sploty neurofibrylarne.

Podstawą idei tej szczepionki są następujące badania:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21343310

image

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23977276

image

W ramach badań klinicznych z udziałem ludzi (1 faza) potwierdzono bezpieczeństwo szczepionki, co pozwoliło na podjęcie współpracy z firmą Jansen and Jansen w ramach rejestrowych badań klinicznych.

http://www.alzforum.org/news/conference-coverage/therapies-take-aim-tau

ACI-24 “nasza szczepionka”

Jest to także szczepionka liposomalna. Jej celem jest wzbudzenie antyciał przeciwko agregujących się protein amyloid beta bez wzbudzania aktywności limfocytów T . Testy przeprowadzone jeszcze w 2002 roku dały pozytywną odpowiedź na taką architekturę leku, stąd w 2009 roku rozpoczęto próby kliniczne. Pierwsza faza badań dała pozytywną odpowiedź na podstawowe problemy bezpieczeństwa i tolerancji, stąd pojawił się pomysł przeprowadzenia badań nad jej użyciem u osób z zespołem Downa w 2016 roku.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17517595

image

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21343310

image

Ponieważ dotychczasowe próby są precyzyjnie określone w ramach klinicznych badań WHO polecam po szczegóły przeglądnąć ten raport: http://apps.who.int/trialsearch/Trial2.aspx?TrialID=EUCTR2008-006257-40-FI

image

Raport z badań klinicznych osób z zespołem Downa, będzie otwarty w miesiącu lutym i jak się tylko pojawi podrzucę Wam link do podglądu wyników.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...