Tarczyca a trzustka. Choroba Hashimoto a cukrzyca typu 1 “czy można zapobiegać problemowi?”

marzec 17, 2023 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Wydaje mi się, że napisałem to precyzyjnie. Wiem, że to trudne ale wystarczy tylko skupić się na tym, co opisuję poniżej.

https://www.zespoldowna.info/tarczyca-a-trzustka-choroba-hashimoto-a-cukrzyca-typu-1-moje-zdanie.html

https://www.zespoldowna.info/tarczyca-a-trzustka-choroba-hashimoto-a-cukrzyca-typu-1-teoria.html

https://www.zespoldowna.info/tarczyca-a-trzustka-choroba-hashimoto-a-cukrzyca-typu-1-praktyka.html

https://www.zespoldowna.info/badania-okresowe-to.html

1.Robić badania okresowe jako mechanizm diagnostyczny, które tutaj opisałem. Każdy sygnał, odchylenie jest powodem by rozpocząć wsparcie dla metabolizmów. Pamiętajcie zespół Downa jest chorobą, wywoływaną trisomią 21 chromosomu, czyli problemem genetycznym, który prowadzi do określonej destrukcji układu immunologicznego przez całe życie osoby z tą wadą genetyczną. Nie jest tak, że problemy są zaprogramowane do określonego momentu życia, one występują pod wpływem czegoś. I tutaj kluczowa jest dieta, aktywność, suplementacja.

2.Dieta. Po raz kolejny piszę, że w ZD dieta nie dotyczy całości populacji, jako mechanizm ZAPOBIEGAJĄCY ALERGIZACJI REAKCJI ORGANIZMU! Dotyczy to tych osób, które rodzinnie są predysponowane do takich reakcji.

W zespole Downa dieta ma ZAPOBIEGAĆ WYSTĄPIENIU KASKADY NEGATYWNYCH REAKCJI DESTABILIZUJĄCYCH UKŁAD IMMUNOLOGICZNYCH! Stąd dieta bezglutenowa, niskohistaminowa by nie wzbudzać nadmiernie histaminy. Inne diety jak śródziemnomorska jest dietą wsparcia dla metylacji czyli znów procesu stabilizującego układ immunologiczny.

3.Aktywność fizyczna. Nie mogę zrozumieć jak piszecie, że nie macie kiedy ćwiczyć. Kojarzycie to najczęściej z pełnoskalowym sportem. Nie, to nie o to chodzi. Duża ilość spacerów, ćwiczenia w domu, od jogi po zoombę dla dziewczyn nawet (tutaj najwięcej macie problemów) kształtuje poziom hormonów, a te wpływają na metabolizmy. Oznacza to, że staramy się regulować ekspresję genów innymi sposobami, niż te bezpośrednie. Ale to ma też wpływ, najlepszy na poziom leptyny i insuliny.

https://www.zespoldowna.info/dlaczego-cwiczenia-chronia-mozg.html

4.Suplementacja w mojej teorii nie jest mechanizmem leczenia, ale właśnie zapobiegania i wsparcia. Pamiętam już 16 lat jedną z pierwszych informacji jaką otrzymałem od Cory Halder, a potem potwierdzanej przez wiele różnych badań: “nie jesteś w stanie zapewnić takiej ilości minerałów i witamin osobie z ZD jaką potrzebujesz, bez nadmiernej otyłości”. Z czego to wynika? Z metabolizmu i trawienia pod wpływem tej genetyki. Przyswajanie kalorii w ZD jest łatwe. Nasze dzieci zjedzą wszystko co się da, pytanie ile z tego uzyskają z wyjątkiem “otyłości”. Suplementacja służy temu by uzupełnić podstawowe minerały i witaminy przy określonej diecie, która utrzyma osoby z ZD po prostu fit!

Proszę przeczytajcie ten cykl może Wam pomóc zrozumieć po co to wszystko.

https://www.zespoldowna.info/cwiczenia-do-warsztatow-z-metylacji-cz-1.html

https://www.zespoldowna.info/cwiczenia-do-warsztatow-z-metylacji-cz-2.html

Dziękuję za wszystkie pytania. One też mnie rozwijają. Wiem, że to trudne ale musimy uczyć się tego.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...