Badania w kierunku suplementów, czyli jak to w ZD jest cz.46 tym razem dorosła osoba z zespołem Downa

maj 24, 2015 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Jestem bardzo wdzięczny mamie, że pozwoliła mi na opublikowanie tych wyników. Jakie są?

“Trąbi” się, że osoby z ZD praktycznie po 18 roku życia tracą w sposób istotny swoje siły witalne. To jest moment ich maksymalnego poziomu. Z mojej perspektywy wydaje mi się, że to jest problem przyspieszonego zużycia (starzenia się) komórek i braku zasobów w postaci mikroelementów i witamin do ich prawidłowego funkcjonowania.

W tym wypadku chyba tak jest.

1.Homocysteina,kwas foliowy i witamina B 12

image

Wysoki poziom homocysteiny, przy “dobrej” diecie i przyzwoitym poziomie kwasu foliowego (witaminy B 9) mnie osobiście zaskakuje. To raczej wygląda tak, jakby dana osoba odżywiała się tłusto i mięso jest głównym składnikiem diety.

image

Na niskim poziomie jednak jest witamina B 12. W takim zestawieniu można przypuszczać, że jednak niski poziom witamin B jest powodem wysokiej homocysteiny…ale czy na pewno tylko to?

2.Choresterol i ferrytyna

image

Analizując poziom cholesterolu to dieta mięsna tutaj nie jest obecna. Raczej widać pierwsze oznaki typowej patologii tłuszczy w postaci niskiego w proporcji do LDLu poziomu HDLu. Ferrytyna…nigdy nie widziałem tak dobrej. Może to jednak jest mięso…albo dużo witaminy C. Jest po prostu zaskakująca.

3.Witamina D 3

image

Chłopak jest bardzo aktywny, dużo przebywa na powietrzu. Ma ściśle uregulowaną dietę. Wynik jaki ma wskazuje raczej na osobę zamkniętą w 4 ścianach i pracującą niczym informatyk…po nocach. Ten wynik jest zły i powinien być podciągnięty grubo powyżej 60.

 

WNIOSKI:

1.Nie są to dobre wyniki ogólnie.

2.Wysoki poziom homocysteiny przy dobrej diecie, ale słabych poziomach witamin z grupy B niepokoi. Wydaje się, że pilna jest i konieczna interwencja za pomocą Nutrivene D

3.Witamina D 3, niejako wpisuje się w cały obraz z punktu powyżej. Konieczna zatem jest suplementacja całoroczna na poziomie 2 400 iu dziennie

4.Fajny wynik ferrytyny i tsh może dać odrobinę optymizmu, ale … jest to typowe dla osób dorosłych z ZD.

5.DHA wydaje się być pilne do podania by stosunek LDL do HDL poprawić, a to oznacza zrobić korektę w gospodarce tłuszczowej, tego  mężczyzny z ZD.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...