Betaine HCl z pepsynami, Huston TriEnza czyli suplementy o których nie pisałem, a znam od lat

grudzień 31, 2014 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Ostatnio próbowałem rozwiązać wiele “zagadek” wokół ZD. Jedną z nich była kwestia: jak leczyć dzieci z ZD z mutacją MTHFR A 1298 C, które częściej mają problemy z refluksem, z celiakią, z chorobami układu trawiennego dającymi typowy obraz zachowań dla dzieci autystycznych.

1.To jest zadziwiający fakt: dzieci z MTHFR A 1298 mają większe problemy z chorobami układu trawiennego.

2.To jest też zadziwiająca zbieżność, że one częściej prezentują typowe cechy autystyczne.

3.Teraz już wiemy, że mutacja ta powoduje takie problemy z metabolizmem, z produkcją neuroprzekaźników, że te dzieci choć nie są autystami to mają/prezentują takie cechy.

4.Mają częściej zaburzenia i problemy okołopadaczkowe

5.Jak je diagnozować?

*jeżeli dziecko z ZD ma cechy autystyczne to należy zrobić mu badanie w kierunku mutacji MTHFR

*należy zbadać przy tym poziomy homocysteiny, witaminy B 12 i witaminy B 9 oraz witaminy D 3

*należy zbadać obecność candidy alba

*należy zbadać bioflorę i toksyny jakie znajdujemy w układzie trawiennym

*robimy badania w kierunku alergenów z krwi

*należy zrobić EEG

6.Jak je leczyć?

*odmienność w stosunku do podstawowego protokołu jaki jest w ZD to poszukiwanie równowagi tego co jest w żołądku i co się dzieje w jelitach

*zatem w zależności od wyniku badań leczymy objawy poprzez zastosowanie określonych leków i diet: bezglutenowej, bezkazeinowej, bezlaktozowej, “bez metali ciężkich”, “bezcukrowej”

7.TriEnza, najbardziej potrzebna od razu dla właściwego trawienia.

image

TriEnza jest to specjalistyczny środek wspierający trawienie. Zawiera szerokie spektrum enzymów (w różnych formulacjach), które pozwalają na trawienie białek, niektórych owoców, kazeiny, glutenu, soi, węglowodanów, cukru i tłuszczy. DPP IV peptyd jest jedynym enzymem rozkładającym kazomorfinę pochodzącą z mleka oraz gluteomorfinę z glutenu.

http://weganizm.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?1001036 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gluteomorfina

Jest to kluczowa i unikatowa cecha tego produkty z punktu widzenia zaburzeń o których piszę w tym artykule.

Ten środek jest podstawowym na regulację tych problemów, które wiążą się z alergenami, problemami z trawieniem. Nigdy nie spodziewałem się, że będzie on potrzebny w ZD, gdy w autyzmie jest powszechnie używany. Dzisiaj wiem, że w ZD jest on kluczowy.

PEŁNY OPIS:

2 kapsułki TriEnzy zawierają: 50,000 HUT peptydazy z DPP IV, 65,000 HUT proteazy 800, 25,000 HUT proteazy 6.0, 12,000 DU amylazy, 25 AGU glukoamylazy 200 GalU Alpha-galaktozydaza 16,000 XU Xylanaza, 30 BGU Beta-glukanaza, 1500 ALU lactazy, and 200 FIP lipazy. Pozostałe skłądniki to: warzywa, celuloza,woda i MCT. Nie ma wypełniaczy. NIE MA CUKRU, RYŻU, MLEKA, SOI, PSZENICY, GLUTENU ANI SZTUCZNYCH DODATKÓW SMAKOWYC CZY TEŻ  ZWIERZĘCYCH.

image

PODAWANIE:

Produkt występuje w postaci kapsułek lub tabletek. 2 kapsułki to 4 tabletki.

Podaje się do każdego posiłku 1-2 kapsułki (u dzieci, u dorosłych 2-4).

Produkt jest bezpieczny i nie wchodzi w interakcje z innymi lekami.

8.Betaine Hcl

image

Betaine kojarzy się głównie jako sławetne TMG, które u autystów jest tak skuteczne w pobudzaniu mowy jak i kurkuma. Jest też tematem w cyklach metylowych. Mało kto zna drugą stronę jej skuteczności, albo inaczej mówiąc dlaczego wpływa na mówienie, choć wpływa na trawienie.

Ponieważ ten temat jest dobrze w literaturze opisany posłużę się linkami:

https://hipokrates2012.wordpress.com/2013/10/18/betaina-czyli-co/

Betaina, czyli trimetyloglicyna, po raz pierwszy została odkryta w burakach cukrowych, i to właśnie łacińskiej nazwie tej rośliny (Beta vulgaris) zawdzięcza swoją nazwę. Wyróżnia się ciekawą budową chemiczną – należy do tak zwanych zwitterjonów: zawiera w sobie grupy o przeciwnych ładunkach (dodatnich i ujemnych), sama jednak nie posiada ładunku.

Betaina używana jest zazwyczaj jako środek zwalczający wysoki poziom homocysteiny – aminokwasu będącego czynnikiem ryzyka rozwoju zmian miażdżycowych, chorób serca, udarów mózgu i zmian zakrzepowych.

Kolejnym zastosowaniem betainy jest jej użycie na trawienie. Betaina skutecznie wspomaga osoby, których żołądek nie wytwarza dostatecznej ilości kwasu solnego. Enzymy trawienne (np. papaina i bromelaina) stosowane z betainą wykazują pozytywny wpływ na trawienie.

http://davidicke.pl/forum/betaina-hcl-wszechstronnym-lekiem-t13313.html

Abyście mogli zrozumieć dobroczynne właściwości tego leku zmuszony jestem zacząć od początku.
Przełyk posiada trzy zwieracze jeden z nich umiejscowiony jest tuż nad żołądkiem. Kiedy zjemy posiłek zwieracz ten zamyka światło przełyku aby sok żołądkowy zmieszany z masą pokarmową nie podrażnił błony śluzowej przełyku, która nie jest odporna na kwas jak wyściółka żołądka. Żołądek to duży mięsień, który ciężko pracuje aby dokładnie mieszać pokarm z sokiem żołądkowym. Proces ten powinien przebiegać sprawnie i zwieracz nie powinien być narażony na długi skurcz. Jednak czasami, a właściwie bardzo często etap trawienia w żołądku przedłuża się i pokarm z kwasem dostaje się do przełyku przez osłabiony zwieracz. W takiej sytuacji mamy objawy zwane zgagą.
Dlaczego tak się dzieje?
Kiedy ilość enzymów trawiennych w żołądku jest niewystarczająca to pokarm przebywa w żołądku zbyt długo i zwieracz przepuszcza. Wniosek jest taki, że zgaga jest objawem małej ilości kwasu, a nie jego nadmiaru.
W żołądku dzięki HCL i pepsynom białka zostają rozłożone i w tej formie trafiają do dwunastnicy. Dzięki temu mamy do dyspozycji mnóstwo aminokwasów ale o tym będę pisał później. Kiedy jest zbyt mało enzymów żołądkowych w tym HCL to białka w całości trafiają do dalszej obróbki. Większość z nich będzie wydalona jednak część stanie się pokarmem patogenów, a jeszcze inne przedostaną się przez powiększone pory do układu krwionośnego. Taka sytuacja pustoszy organizm. Z powodu obecności resztek pokarmowych takich jakie nie powinny znajdować się w jelicie zmienia się skład flory bakteryjnej. W dużej części bakterie te są patogenne, zatruwające nasz organizm, powodujące perforację jelit. Powiększone pory jelit zaczynają przepuszczać do krwioobiegu zbyt duże cząsteczki, które nie powinny tam trafić. Białka i peptydy zakwaszają krew, degenerują całe ciało, a nawet zastępują w receptorach naturalne opioidy. To często prowadzi między innymi do tzw. chorób psychicznych.
Kwaśna krew również jest koszmarem dla organizmu ponieważ prowadzi do wielu chorób poprzez wypłukiwanie wapnia, magnezu czy innych mikro i makro elementów.
Organizm nasz produkuje tylko te aminokwasy jakie występują niezbyt często.
Ten, który nas projektował to niezwykle mądra istota, która doszła do wniosku, że aminokwasy występujące powszechnie w pokarmach nie muszą być produkowane w naszym ciele. Do takich aminokwasów należy tryptofan. Kiedy nie strawimy białek w żołądku to nie otrzymamy np. tryptofanu, a bez tryptofanu zabraknie nam składnika do budowy wielu hormonów oraz neurotransmiterów. Tryptofan posłużył mi tu jako przykład gdyż chodzi o 300 różnych aminokwasów, a wiele z nich jest niezbędnych. Łatwo sobie wyobrazić co dzieje się w organizmie, który cierpi na brak enzymów żołądkowych.

Dlaczego Betaine są istotne u autystów, ale i w ZD?

Regulacja funkcjonowania żołądka, cyklów metylacyjnych powoduje regulację neuroprzekaźników, a przede wszystkim serotoniny, która wytwarzana jest z tryptofanu w żołądku. Zwiększenie ilości serotoniny i poprawienie funkcjonowania jelit poprzez czyszczenie ich z toksyn, także tych z candidy, daje efekt:

POPRAWY KOMUNIKACJI I MÓWIENIA.

OPIS:

każda kapsułka zawiera 200 mg Betaine HCl USP oraz 4 mg Pepsyn USP.

DAWKOWANIE:

Ten produkt powinien być zawsze pierwszym kęsem Waszego posiłku z odrobiną tego posiłku Uśmiech

DAWKOWANIE określone przez producenta:

*ponad 6 lat 1/2-1 kapsułka

*dorośli muszą dostosować dawkę do indywidualnych potrzeb ale nie powinno to być więcej niż 4

Produkt ten jest podstawowym składnikiem w tzw. diecie GAP polecanej przez Dr. Natasha Campbell-McBride

 

MOJE PODSUMOWANIE:

Leczenie problemów związanych z funkcjonowaniem jelit i ich należytą sprawnością, jest podstawowym tematem w działaniach terapeutycznych w autyzmie. To co prezentuje dr.Amy Yasko to fakt, że mutacja MTHFR 1298 jest łącznikiem bardzo często między autyzmem i ZD, poprzez destabilizację pracy układu trawiennego. Zastosowanie powyższych podstawowych mechanizmów pozwala na szybkie poprawie sprawności jelit, właściwej detoksykacji i “zamknięcie” przeciekających jelit.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “Betaine HCl z pepsynami, Huston TriEnza czyli suplementy o których nie pisałem, a znam od lat”
  1. Ewa pisze:

    Witam,poszukuję enzymów dla mojego syna z mpdz ,bez betainy właśnie ,gdyż prawdopodobnie może mieć nadżerki w żołądku i możliwe że w jelitach .Gdzie mogę kupić powyższe TriEnza ,lub zamiennie inne ,równie dobre?
    Serdecznie pozdrawiam

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...