Cholesterol, wartości referencyjne

W związku z tym, że pierwszym objawem zakłóceń w metabolizmie dziecka z ZD jest zły stan cholesterolu w rozbiciu podaję dla samodzielnego skontrolowania tzw. wartości referencyjne.

image

źródło:http://szpiczak.bialystok.pl/Wartosci_referencyjne.htm

Na powyższej stronie znajdziecie komplet danych dotyczących wartości referencyjnych dla morfologii.

Są to dane ogólne stosowane w Polsce dla osób zdrowych, dorosłych i takie dane otrzymujecie na swoich raportach z badań.

W przypadku dzieci takich norm nie ma. Ustalone są one za to w USA i tutaj dane dla dzieci w wieku 2-19 lat.

image

Zapraszam Was po szczegóły na tą stronę: http://cyberpatientworld.net/wiedza/cholesterol-i-trojglicerydy.html tam także można się dowiedzieć wielu ciekawych kwestii.

Popatrzmy na dwa przykłady.

1.Dziewczynka 2 lata z ZD

Cholest,Trˇjglic

Całkowity cholesterol to 165 i jest on już w górnym pułapie normy dla dzieci. LDL 93 choć jest akceptowalny, to także powinien być już uważany za wysoki. Pozostałe wyniki są ok.

2.Dziewczynka 10 miesięcy

image

Cholesterol całkowity choć może być uznany za niski nie stanowi jeszcze problemu. HDL jest na dobrym poziomie. LDL na niskim poziomie a trójglicerydy na dobrym poziomie. Analiza proporcji też wskazuje na dobry wynik.

Im większy wskaźnik HDL do cholesterolu całkowitego tym lepiej i tutaj jest to aż za dobry wskaźnik 48%, choć zazwyczaj oscylują te wartości na poziomie 25-35%. Druga proporcja jaką się sprawdza to wartość HDL do LDL.  Tutaj ta proporcja jest bardzo dobra.

Komentarze

1 Komentarz do “Cholesterol, wartości referencyjne”
  1. Anetta pisze:

    Dla zainteresowanych, wszystkie niezbędne badania potrzebne do suplementacji można wykonać w jednym miejscu w Diagnostyka Sp. z o.o. Na stronie http://www.diag.pl wykaz placówek.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...