EGCG, acetylocholina i sen.

grudzień 17, 2018 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

EGCG, luteolina, ashwagandha, cynk z suplementów jakie podajemy  wspierają funkcjonowanie acetylocholiny w naszym organizmie. EGCG wpływa neuroprotekcyjnie na transmisję cholinergiczną stąd jest to szalenie istotne w ZD, gdyż układ ten jest w istocie dysfunkcyjny przyczyniając się chociażby do zaburzeń snu o czym pisałem ostatnio.

Zadajecie pytania: jak ma się EGCG do snu, gdyż uważacie, że dzieci są pobudzone po otrzymaniu EGCG. Zatem postaram się po raz kolejny odpowiedzieć i zachęcam na start do poniższych linków.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22366543

http://www.zespoldowna.info/egcg-2018-dawkowanie.html

http://www.zespoldowna.info/jak-wspomoc-sen-rem-u-dziecka-z-zespolem-downajak-podawac-5-htp-jak-melatonine.html

We wpisie powyżej pojawiły się takie moje wnioski:

BEZ PRAWIDŁOWEJ METYLACJI NIE MA REM I SNU.

BEZ EGCG NIE WYREGULUJEMY WPŁYWU DYRK1A NA EKSPRESJĘ GENU APP POWODUJĄCEGO SPADEK FUNKCJONOWANIA ACETYLOCHOLINY W ZD.

Jak się do tego odnieść?

Po pierwsze podawaniu EGCG musi towarzyszyć regulacja metylacji, gdyż EGCG obniża absorpcję kwasu foliowego, co może powodować słabszy jej poziom.

Po drugie EGCG reguluje ekspresję genu DYRK 1A a ten ma wpływ na APP a to powoduje mniejszy poziom amyloidów beta (inna ścieżka to regulacja ekspresji genu APP poprzez odpowiednio działającą tarczycę i hormon T3), ale też wyższy poziom acetylocholiny, której brakuje także między innymi tytułem większego wykorzystania skrótu metylacyjnego w ZD, gdzie cholina, cynk są tutaj krytyczne. W efekcie stałe podawanie TMG i acetylocholiny może wpłynąć na sen, jego głębokość i jakość, gdyż acetylocholina jest za to odpowiedzialna!

EGCG w tym wypadku musi być bezkofeinowe, przypominam.

Zatem jeżeli dzieci wydają się być pobudzone po podaniu EGCG to pierwszy ruch: przyspieszyć czas podania EGCG w porze wieczornej. Po drugie należy pamiętać, że acetylocholinę podajemy przed 16.00 i to powinno się zgrać…mając w głowie jeszcze metylację. Jeżeli to nie działa, to muszą być jeszcze inne czynniki wpływające na aktywność dziecka i należy to rozważyć.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...