Covid w zespole Downa

luty 10, 2021 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Po wczorajszej informacji, mam nadzieję, że wszyscy rozumieją czym jest covid w ZD i jak to działa. Wiemy chyba już czy należy czy nie należy szczepić osoby z ZD przeciwko covid. Podsumowanie poniżej, dla tych którzy przeoczyli te informacje wcześniej.

1.Osoby z ZD są dobrze bronione przed koronawirusem tytułem nadekspresji genów IFNAR1 i IFNAR2.

https://www.zespoldowna.info/genetyczne-determinanty-koronawirusa-w-zespole-downa.html

2.Kiedy tracą ta obronę? Po istotnej deregulacji funkcjonującej homeostazy organizmu. Następuje ona tytułem:

-wzrostu stanu zapalnego tytułem chorób autoimmunologicznych

-deficytów mikroelementów/złej diety

-braku aktywności fizycznej

-starzenia się i jest to umowny wiek 40 lat, gdy tzw. choroby współtowarzyszące intensyfikują się.

3.Co powoduje tak duże negatywne reperkusje tytułem infekcji wirusowej? To nie covid, a bakterie atakujące płuca, serce są głównym destrukcyjnym elementem niszczącym organizm osoby z ZD. Są one “wpuszczane” do organizmu tytułem potrojonych genów CXCL10, NLRP3.

4.Czy szczepionka na covid jest potrzebna? Z perspektywy artykułu powyżej, jedynie wtedy gdy występują choroby współtowarzyszące, choć z tym założeniem, że może nie zadziałać, gdyż osoby z ZD mają kompletnie inaczej funkcjonujący układ immunologiczny. W przypadku osób bez chorób autoimmunologicznych, współwystępujących pilnujemy wysokiego poziomu witaminy D3, niskiego poziomu homocysteiny i wysokich poziomów witamin z grupy B, minerałów. To wspieramy aktywnością fizyczną i powinno grać.

https://www.zespoldowna.info/czy-nalezy-szczepic-dziecko-z-zespolem-downa-przeciwko-covid-kolejny-etap-dyskusjji.html

https://www.zespoldowna.info/to-jak-ze-szczepionkami-szczepic-nie-szczepic.html

https://www.zespoldowna.info/ktore-szczepionki-sa-starego-typu-ktore-wybrac.html

4.Czy szczepionka jest potrzebna? Odpowiedź na to pytanie już padało wielokrotnie. Osoba z ZD inaczej na nią reaguje to na pewno, zatem muszą być właściwe przesłanki by podjąć takie ryzyko.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “Covid w zespole Downa”
  1. mineska pisze:

    A czy w związku z powyższymi wnioskami, rodzice dziecka z ZD powinni się szczepić, aby ograniczyć ryzyko zachorowania na Covid tego nieszczepionego dziecka (czy chronić dziecko przed zarażeniem)? Czy przeciwnie pozwolić, aby dziecko zachorowało, oczywiście stosując suplementy i inne środki, aby choroba była w miarę lekka?
    Najważniejsze moje pytanie jest jednak takie, czy rodzice dziecka z ZD powinni się szczepić, czy to nie ma to znaczenia.

  2. Can pisze:

    Z perspektywy logiki tak powinno być.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...