Czy dzieci z ZD mogą pić mleko krowie, czy nie mogą? Czy mogą jeść gluten czy nie mogą?…a co mogą?

sierpień 1, 2023 by
Kategoria: Dieta

Nie jestem zwolennikiem jednej “wielkiej” diety dla wszystkich. Każdy z nas jest inny, każdy ma swoje DNA i zastosowanie diety typu bez populacyjnie musi być uzasadnione. Po wcześniejszych wpisach posypały się pytania o diety bez. Odpowiadam.

Czego jestem pewny tytułem trisomii 21 to:

1.Do 2-5 roku życia należy unikać/ograniczać mleko krowie i gluten. tego jestem pewien.

2.Każde dziecko z ZD o rodzinnej historii chorób immunologicznych powinno być na diecie ograniczającej/liczącej ilość histaminy i cukru.

3.Każde dziecko z tendencją do chorób wątroby i nerek, powinno mieć dietę dedykowaną do tych organów, z dużą ilością protein, ale na pewno nie wieprzowiny i z ograniczoną ilością tłuszczy.

4.Każde dziecko z ZD, u którego występuje rodzinna tendencja do tycia, ma w 100% regulowane spożycie węglowodanów/cukrów z istotnym ich ograniczeniem/wykluczeniem w połączeniu z dietą z dużym udziałem warzyw i owoców w połączeniu z ruchem/ćwiczeniami.

Ważne jest korzystanie z naszych badań okresowych i paneli DNA. One świetnie wskazują, co należy poprawić w diecie. Polecam.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8455913/

Z perspektywy suplementów, są one jedynie uzupełnieniem brakujących/dysfunkcyjnych metabolizmów, a nie zastąpieniem. Zatem nie jest tak, że dziecko może jeść wszystko, bo podstawę damy za pomocą supli. To nie tak.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...