Czy hormon tarczycy T 3 jest najlepszym lekiem hamującym nadekspresję genu APP?

maj 18, 2015 by
Kategoria: Tarczyca

Tak wciąż sobie myślę: gen DYRK 1 A jest genem najbardziej niszczącym układ nerwowy od poczęcia do 12 miesiąca. Mamy na niego EGCG, które go stymuluje. Po 12 miesiącu pałeczkę “głównego niszczyciela” przejmuje gen APP. Czy jest możliwe jego stymulowanie, tak jak to ma miejsce przy DYRK 1 A? Czy jest możliwe jego stymulowanie?

Zacznijcie tą lekturę od tych linków. Przypomni on choć trochę, że demencja, brak komunikacji, brak sprawności intelektualnej to przede wszystkim problem złego funkcjonowania tarczycy, a potem będziemy mogli wczytać się w moje KONKLUZJE, czyli wnioski analizujące zależność genu APP od funkcjonowania tarczycy.

http://www.zespoldowna.info/czy-to-choroba-alzheimera-odpowiada-za-niedoczynnosc-tarczycy.html

http://www.zespoldowna.info/tarczyca-regula-czwarta.html

http://www.zespoldowna.info/tarczyca-regula-trzecia.html

http://www.zespoldowna.info/tarczyca-regula-druga.html

http://www.zespoldowna.info/tarczyca-regula-pierwsza.html

KONKLUZJA PIERWSZA

Gen APP jest kluczowym genem dla należytego funkcjonowania tarczycy. On wpływa na poziom produkcji energii komórkowej, ale także na samo funkcjonowanie tarczycy. On pełni kluczową rolę w raku tarczycy.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/18480379/

image

APP jest nadmiernie aktywny przy występowaniu tego typu raka.

KONKLUZJA DRUGA

W tych chorobach, gdzie gen APP ma istotne znaczenia (Alzheimer, zespół Downa, autyzm) następuje deregulacja funkcjonowania tarczycy i hormonów tarczycy. Z tym faktem łączy się problemy z dysfunkcjami intelektualnymi.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/23159010/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/23739900/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/15659812/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18525131

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/19276542/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24781735

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25719338

image

KONKLUZJA TRZECIA

Jeżeli gen APP wpływa na funkcjonowanie tarczycy, to czy tarczyca i jej hormony, u osób z chorobami neurologicznymi powinny być mierzone według przyjętych standardów? Zdecydowanie NIE!!! Obniżanie aktywności tarczycy i jej hormonów jest stałe i destrukcyjne, zatem te normy powinny być na innym poziomie. Reakcja powinna być szybsza i “zapasy” większe.

KONKLUZJA CZWARTA I NAJWAŻNIEJSZA

T 3 JEST NATURALNYM “LEKIEM” OBNIŻAJĄCYM AKTYWNOŚĆ GENU APP W MÓZGU!!!

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/21458529/

 

image

W tym raporcie pada zdanie:

“…hormon tarczycy T 3 tłumi ekspresję genu APP funkcjonującego w mózgu…”

Zatem mamy pytanie: CZY HORMON TARCZYCY T 3 POPRZEZ OBNIŻANIE AKTYWNOŚĆ GENU APP MOŻE ZAPOBIEGAĆ/ŁAGODDZIĆ SKUTKI WYNIKAJĄCE Z NADMIERNEJ AKTYWNOŚCI GENU APP?

Komentarze

Liczba komentarzy: 3 do “Czy hormon tarczycy T 3 jest najlepszym lekiem hamującym nadekspresję genu APP?”
 1. Can pisze:

  Najlepszy komentarz jaki mogłem uzyskac do tego tematu. Komentarz mojego Wielkiego Syna:
  “Hej, przeczytałem Twój wywód na temat T3, i myślę, że może być coś na rzeczy, z racji tego ze T3 wpływa na transkrypcję białek i ekspresję genów w komórce. Ale pamiętaj o tym, że niektóre badania były robione in vivo, przez co nie wiemy czy jest jakieś competitive inhibitor receptora T3, który jest aktywowany podczas tłumienia procesu transkrypcji i ekspresji APP. To tyle co mogę tato powiedzieć na razie, poza tym że jak bedziesz chciał to z chęcią Ci mogę wyjaśnić o co chodzi z cAMP, protein kinase A i innymi receptorami i cell signalling bo to to już chyba na wyrywki znam, bo właściwie w każdym organie to jest :D” Dzięki Synu.

 2. Can pisze:

  Pierwszy komentarz lekarza, specjalisty od ZD Dr. Leichtman brzmi: “…it might be one of many factors contributing to Alzheimers, but that I wasn’t aware of any research that connects hypothyroidism to Alzheimers or to put it differently, that people with low thyroid levels get Alzheimers more often than those with normal thyroid levels…”
  czyli …to może być jeden z czynników składających się na chorobę Alzheimera, ale nie byłem świadomy, że sa jakiekolwiek badania łączące niedoczynność tarczycy z chorobą Alzheimera, albo mówiąc innaczej, że ludzie z niskim poziomem hormonów tarczycy zapadają na chorobę Alzheimera częściej niż Ci z normalnym poziomem tarczycy.

 3. Can pisze:

  “Jarek jakie są komentarze na temat tego wywodu?” Odpowiadam: 7 lekarzy z USA dostało ten protokół 2 tygodnie temu i 3 naukowców. Odpowiedzi są zbliżone do tego co napisał dr. Leichtamn. Wszyscy zdawali sobie sprawe, że coś takiego istnieje w częściach, ale nikt wcześniej nie poskładał tego w całość. Zatem trzeba czekać na jakąkolwiek sensowną odpowiedź, gdyż jest to z pewnością zaskoczenie.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...