“Czy podawanie glutationów może poprawić funkcjonowanie dziecka z ZD i autyzmem?”

styczeń 14, 2015 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Jak rozumiem pytanie to chodzi o poprawę ilości glutationów by usprawnić detoksykację organizmu poprzez podawanie ich doustnie.

Z takiej perspektywy mam mieszane uczucia. Uważam, że z perspektywy na dostępne badania takie podawanie glutationów w takim konkretnie celu nie może być skuteczne, ze względu na ograniczoną jego wchłanialność, co przekłada się na brak zmiany statusu glutationów w organizmie po suplementacji.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3162377/

Według mnie zdecydowanie lepiej korzystać w tym wypadku z:

N-acetyl-cysteiny i L-Glicyny

witaminy C i E

witamin z grupy B

kwasu alfa liponowego

które to wspomogą funkcjonowanie obecnych w organizmie glutationów

Komentarze

Liczba komentarzy: 4 do ““Czy podawanie glutationów może poprawić funkcjonowanie dziecka z ZD i autyzmem?””
 1. ghoska pisze:

  Na stronach o dzieciach autystycznych można znależć informacje na temat podawania ibuprofenu ( m.in. w pandas ) który podobno wpływa pozytywnie na poziom glutationów ?

 2. Can pisze:

  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21384412
  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9067546
  http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0041008X08002159
  Coś jest na rzeczy. Wcześniej o tym nie wiedziałem, a tutaj czytając te linki wiem, że ibuprofen wzmacnia glutation, ma zastosowanie jako lek w chorobie Alzheimera. Ciekawe. Dziękuję

 3. ghoska pisze:

  Mam jeszcze pytanie o kwas alfa liponowy , a właściwie jego podawanie -stosuje się go w autyzmie do chelatacji wg protokołu malutkie dawki, 3 godz.przerwy itd. Jak więc dużo można podawac , aby nie zaszkodzić ?

 4. Can pisze:

  DAN, jak i protokoły z Phoenix wskazują na niskie dawki, uzależniając je jednak od celu. Najczęściej wskazuje się na miedź, jako cel chelatacji. W takim przypadku podaje się 50 mg ALA co 3-4 h przez 3 dni w tygodniu. Jest olbrzymia dawka, stąd pojawiają się sugestie, że dawka powinna być między 20 a 30 mg dla dorosłej osoby, co oznacza dawki chelatacyjne dla dzieci na poziomie 4-14 mg na dawkę. I tutaj mamy zabawę bo takie małe dawki nie są dostępne. Pamiętaj proszę, że bez witaminy C, cynku, magnezu, witaminy E, DHA (czystego bez metali ciężkich) nie należy zaczynać.
  Dobra lektura dotycząca wszystkiego tutaj: http://www.autismweb.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=23579

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...