Dlaczego cerebrolisyna jest tak ważnym lekiem? – czyli cerebrolisyna 2011

grudzień 18, 2011 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Dopiero w tym tygodniu pojawiły się pytania o cerebrolisynę. Tak dawno nie pisałem o niej bo myślałem, że już wszystkich przekonałem…ale skoro się pytacie to napiszę.

Rok 2011 to z pewnością rok cerebrolisyny w USA. Do tej pory mówiono o niej że to wymysł czysto KOMUNISTYCZNEJ EUROPY  tutaj ciach i cerebrolisyna w USA awansowała!!! Z jakiegoś tam leku do leku do zastosowania w średnich i ciężkich przypadkach Alzheimera!!!!

Dla mnie to co w niej najważniejsze, że jest co raz mocniej brana pod uwagę do leczenia osób z ZD ze względu na “…leczenie patologii proteiny TAU i patologii mózgu typu alzheimerowego..”

To zaczynamy przegląd tego co o niej piszą.

1.Cerebrolizyna w układzie doświadczalnym jest świetnym lekiem dającym sobie radę z patologią typu alzheimerowego w prowadzonych doświadczeniach. To nic nowego biorąc pod uwagę badania Alavesa z lat 90tych ale trzeba od czegoś zacząć.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16511867

image

2.W raporcie poniżej znajdujemy takie o to sformułowanie: “…pozytywny efekt cerebrolizyny na β-amyloid i powiązane z proteiną tau patologie oraz na neurozapalenia, na czynniki wzrostu nerwów, na stres tlenowy, na neurotransmisję i metabolizm mózgu, na neuroplstyczność, apopteozę i degenerację , na neurogenezę i funkcje poznawcze badany w tych warunkach doświadczalnych…jest stały .”

Jest ono dla mnie niezwykłym potwierdzeniem jej efektywności ale i bezpieczeństwa i dużych możliwości stosowania jej nawet w terapiach łączonych.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22013558

image

3.Raport ten wskazuje na kwestię neurogenezy. Potwierdza niejako teorię Pani doktor Flisiak mówiącej, że: “…im bardziej jest uszkodzony mózg, tym lepsze efekty są widoczne dzięki zastosowaniu tego leku..”

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21860085

 

image

4.Te badanie wspiera niejako teorię, mówiącą o tym że zmiany wywołane działaniem cerebrolisyny w mózgu mają długotrwały charakter, co może być jej bardzo silną zaletą. Takie potwierdzenie jest o tyle kluczowe, że terapia może być bardzo efektywna i dużo tańsza niż inne.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21793038

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20656516

image

5.Popatrzcie na ten RAPORT. PORÓWNUJE ON EFEKTYWNOŚĆ DONEPEZILU I CEREBROLIZYNY?! I co? Mówi się, że cerebrolizyna jest tak samo efektywna jak donepezil…a my już za chwilę będziemy mieć to sugerowane by brać ten lek. Wychodzi na to, że nie umiemy docenić leku, który już jest u nas osiągalny i dostępny bez jakichkolwiek kombinacji.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21679156

image

6.Ten raport stawia cerebrolisynę już w kręgu topowych środków w walce z chorobą Alzheimera i to na istotnym poziomie jej zaawansowania. Potwierdza on jej efektywność i skuteczność.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20500802

image

7.Ten raport z kolei dotyczy 3 letniego programu zapobiegania chorobie Alzheimera. Będąc pod pełną kontrolą, badania i obserwacje potwierdziły możliwą istotną rolę w jej zapobieganiu dzięki podaniu cerebrolizyny-a to jest tak jak my chcemy ją używać!

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20436440

image

8.Ten raport pochodzi z Nowej Zelandii. Stwierdza, że cerebrolisyna jest bardzo użytecznym lekiem leczącym demencję.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20155999

image

9.Poniższe badania potwierdzają, jak skuteczna jest cerebrolisyna w korygowaniu błędów istotnych dla osób z ZD, które wykazują patologie typowe dla choroby Alzheimera. Na zdjęciach po prawej stronie widać jak mocno zostały proteiny skorygowane dzięki terapii cerebrolisyną

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19531281

image

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19252918

image

image

Mam nadzieję, że też dzięki temu artykułowi zrozumiecie moją decyzję o podawaniu cerebrolisyny zamiennie z fluoksetyną. Dla mnie cerebrolisyna jest niezwykłym i świetnym lekiem leczącym typowe objawy alzheimerowskie.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...