EGCG nie jest już eksperymentem rodziców, to jest już bardzo ważne przesłanie!

czerwiec 9, 2016 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Po wczorajszej publikacji wyników mocno mi ulżyło. Bardzo nie lubiłem gdy padały słowa o eksperymentowaniu. Znów się okazało, że rodzice są “siłą” napędową rozwoju medycyny kierowanej na leczenie ich dzieci. Fajnie to zabrzmiało. Popatrzmy jak te wydarzenie komentują gazety.

http://www.zespoldowna.info/jest-zakonczono-pierwsze-badania-kliniczne-nad-zastosowaniem-egcg-w-leczeniu-funkcji-poznawczych-u-osob-z-zespolem-downa.html

Powyższe efekty badań klinicznych nad zastosowaniem EGCG w zespole Downa najlepiej skomentowało wydanie http://www.telegraph.co.uk/news/2016/06/06/downs-syndrome-can-be-treated-with-green-tea/

image

Tytuł od dziś już oczywisty: ZESPÓŁ DOWNA MOŻE BYĆ LECZONY ZIELONĄ HERBATĄ!

Artykuł zaczyna się od analizy samego projektu i jego efektów. Po 12 miesięcznym projekcie klinicznym, leczenie w nim zastosowane spowodowało poprawę pamięci oraz zachowania. Efekt ten trwał 6 miesięcy po zakończonej terapii.

Badania mózgu za pomocą skanera pokazały, że składnik herbaty zielonej, nazywany epigallocatechin gallate, czyli EGCG, zmienił sposób w jaki łączą się neurony w mózgu. “To jest pierwszy raz, gdy leczenie pokazało efektywność w poprawie funkcjonowania poznawczego osoby z tym zespołem” stwierdziła Mara Dierssen, jedna z osób kluczowych w tym projekcie.

Bardzo mi się spodobało, także jej stwierdzenie, że nie jest to lek na zespół Downa! Za to jest to terapia wspomagająca w sposób indywidualny rozwój kognitywny osób z ZD!

Jak przebiegło samo badanie:

1.Podzielono 84 osoby z ZD na 2 grupy

2.Jedna  grupa otrzymywała bezkofeinową herbatę zieloną zawierającą 45% czystego EGCG

3.Druga grupa otrzymywała placebo.

4.Obie grupy miały tygodniowe treningi wspomagające funkcje poznawcze on-line (poprzez internet)

5.Testy kognitywne były przeprowadzane po 3, 6 i 12 miesiącach.

EFEKTY:

1.Osoby z grupy z EGCG cały czas rozwijały swoje możliwości w trakcie projektu.

2. Szczególnie  dobrze wypadały w poprawie zdolności do pamiętania wzorów, pamięci werbalnej, adaptowaniu swojego wzorca zachowań.

3.Osoby, które były w grupie z EGCG i z treningiem, wypadały lepiej niż z samym treningiem kognitywnym!

Dla mnie ten ostatni element jest szczególnie ważny, gdyż po raz kolejny potwierdza moją teorię: 1% suplementu, może zwiększyć efektywność terapii o znaczące 10%. Bez niego osiągnięcia nie musza być znaczne, gdyż jest osiągane to co i tak dziecko mogłoby osiągnąć, jedynie szybciej.

Polecam Wam także inne artykuły:

image

http://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/health-news/green-tea-treat-brain-issues-down-s-syndrome-study-a7069161.html

http://www.hindustantimes.com/health-and-fitness/new-study-suggests-down-s-syndrome-can-be-treated-with-green-tea/story-lDnOUgFPGZmmckK8XoNFzN.html

http://www.dailymail.co.uk/health/article-3628877/Could-people-s-syndrome-benefit-GREEN-TEA-Drink-shown-improve-memory-speaking-quality-life.html

Komentarze

Liczba komentarzy: 3 do “EGCG nie jest już eksperymentem rodziców, to jest już bardzo ważne przesłanie!”
 1. JUSTYNA pisze:

  Jarek, z tego co czytalam na stronie jednostki badawczej produkt Font-up jest w sprzedazy ( apteki w Hiszpani) ale dozwolony tylko od 16 roku zycia w gore. Czy doszukales sie gdzies infomacji czy Font up- lub inny specyfik z skoncentorwanyn EGCG moze byc stosoawny u mlodszych dzieci.
  Dziekuje
  Justyna Wojdylo

  P.S. Jak potrzenujesz refecenyjnych dokumentow na moje slowa prosze daj zanc :)

 2. K.makówka pisze:

  JARKU JAK NAZYWAJĄ SIĘ PREPARATY Z EGCG,CZY SĄ DOSTĘPNE BEZ RECEPTY.MÓJ ZD MA 10 LAT,Z KIM MOGĘ SKONSULTOWAĆ EWENTUALNE DAWKOWANIE.

 3. Can pisze:

  Jedyne bezkofeinowe EGCG to teavigo. Dawka dzienna jest miarą wagi i minimalnej dawki czyli 9mg a max 20 mg. Najlepiej podzielić ją na 2-3 porcje podawane w ciągu dnia.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...