Gen PEMT w zespole Downa

Listopad 30, 2016 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Opisując ścieżkę metabolizmu choliny oraz znaczenie genu PEMT w metylacji, za mało odniosłem się do zespołu Downa, według Was. Dzisiaj postaram się zatem uzupełnić te dane tak aby dla ZD było to bardziej czytelne.

Tutaj znajdziecie wcześniejszy artykuł o genie PEMT: http://www.zespoldowna.info/pemt-i-jego-polimorfizm.html

W zespole Downa gen PEMT wiąże się jednoznacznie z korzystnym działaniem choliny na neurogenezę. Badania analizujące wykorzystanie choliny w ciąży z dzieckiem z ZD, czy też w chorobie Alzheimera wskazują na obiektywnie bardzo wspierające działanie choliny o czym pisałem tutaj:

http://www.zespoldowna.info/cholina-konieczna-podczas-ciazy-z-dzieckiem-z-zespolem-downa-nowe-doniesienia.html

http://www.zespoldowna.info/cholina-w-ciazy-obniza-efekt-wynikajacy-z-zespolu-downa.html

http://www.zespoldowna.info/cholina-dha-czyli-nie-tylko-co-wazne-tez-w-jakiej-postaci.html

Z najnowszych badań w kierunku zespołu Downa wynikają następujące wnioski:

1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/24963152/

W tym raporcie podkreśla się długo utrzymującą się pozytywną ścieżkę metabolizmu choliny, który wpływa na rozwój potomstwa i jego metylację.

2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/26391045/

W tym raporcie mowa o pozytywnym oddziaływaniu suplementacji w trakcie ciąży myszy z ZD (Ts65Dn), która wpływa istotnie na pojemność pamięci, lepsze funkcjonowanie hipokampa.

3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/26391046/

Te badanie wskazuje na cholinę, która w zespole Downa i w chorobie Alzheimera, podana jeszcze w trakcie ciąży może jednoznacznie osłabić destrukcyjne działanie obu problemów wobec organizmu. Efekty są tak pozytywne, że wskazuje się na konieczność suplementowania wszystkich matek w ciąży choliną a nie tylko tym z ZD.

4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/27840230/

Te badanie znów pokazuje, że podawana cholina w ciąży ma istotne przełożenie na funkcjonowanie dziecka z ZD i rozwinięcia patologii choroby Alzheimera (CHA). Argumenty, które za tym przemawiają prezentują poprawę ścieżki cholinergicznej istotnej dla patologii CHA, jak i kompletnie długotrwały zmianie w funkcjonowaniu uwagi i koncentracji u dziecka z ZD, które było suplementowane choliną podczas ciąży matki.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...