Jak wpływa mutacja MTHFR A 1298 C na dziecko z zespołem Downa? cz.3 czyli jak pogodzić tę mutację z EGCG

styczeń 22, 2015 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Pozostaje istotne pytanie: czy przy mutacji MTHFR A 1298 C należy podawać herbatę zieloną czyli EGCG? Z perspektywy Waszej wiem, że u Waszych dzieci EGCG jakoś słabo działa, natomiast ginkgo jest najlepsze oraz kurkuma longvida. popatrzmy zatem jak to jest z EGCG.

No to zaczynamy od analizy faktów:

1.”…mutations of the MTHFR gene (A1298C variant) and DHFR can interfere with the recycling of BH4 and lead to less severe, but still clinifically significant, deficiencies of BH4.” czyli mutacja genów MTHFR A 1298 C i DHFR wpływają na recykling BH 4 prowadząc do mniej poważnych ale wciąż klinicznie znaczących deficytów BH 4. http://en.wikipedia.org/wiki/Tetrahydrobiopterin_deficiency

2.DHPR wpływa na cykl kwasu foliowego.

3.”In Down’s syndrome blood biopterin levels correlated with blood spot DHPR activity” , czyli w zespole Downa poziom biopteryny we krwi jest skorelowany z lokalną aktywnością  DHPR.

http://eprints.aston.ac.uk/12525/

BIOPTERYNA jest to grupa kofaktorów (w tym tetrahydrobiopteryna BH 4), które są konieczne do produkowania neuroprzekaźników z hydroksylazowych aminokwasów aromatycznych takich jak: fenyloalanina, tryptofan, tyrozyna. W konsekwencji mamy dodatkowy problem z niskim poziomem serotoniny, melatoniny, dopaminy, adrenaliny, noradrenaliny ale i poprzez wysoki poziom fenyloalaniny z niskim poziomem GABA !!!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Aminokwasy_aromatyczne

Mówiąc krótko, ilość enzymu DHPR jest taka sama jak i BH 4 w zespole Downa.

4.Wróćmy do rysunku pokazującego wpływ BH 4 na cykl kwasu foliowego.

image

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4073259/figure/F1/

“Autyści” już wszystko przeanalizowali Uśmiech i nie musimy odkrywać Ameryki.

Zauważcie, że na tym rysunku DHFR i FRA są zaznaczone na czerwono. Uważa się, że te dwa geny w autyzmie są zmutowane i nie są efektywne. Jest to podobna sytuacja do tych opisywanych w MTHFR A 1298 C!

Substancje w zielonych kwadratach, są to substancje konieczne do podania jako środek leczniczy. W mojej wersji Nutrivene D, która ma za chwilę się pojawić zostało to już uwzględnione.

Uwaga: witamina C jest tutaj konieczna jako środek potrzebny dla funkcjonowania glutationów celem pogorszonej detoksykacji organizmu przy mutacji MTHFR A 1298 C, który to nie omawiamy tutaj choć duża ilość aluminium i miedzi w tej mutacji jest także kluczowym problemem!

Ale wracamy do tematu. Mamy zagrożenie wynikające ze złego funkcjonowania DHFR. Proponuję zatem wrócić do artykułu Teresy Cody opisującej cykl kwasu foliowego i wpływ EGCG na niego. Znajdziemy tam ten wykres:

image

Czytamy w opisie: ““Zielona herbata redukuje enzym DHFR (pomarańczowy), który z kolei zamienia kwas folinowy  tetrahydrofolate w jednym kierunku tak jak to jest na rysunku. Wpływ DYRK 1 A na metabolizm kwasu foliowego zatem jest istotny! “

Co to oznacza?

EGCG wpływa na zmniejszenie aktywności enzymu produkowanego przez DHFR, który służy do produkcji kwasu foliowego w postaci THF istotnego dla cyklu metylacji, CZYLI OGRANICZA PRODUKCJĘ, ILOŚĆ KWASU FOLIOWEGO!

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3078682/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15781612

WNIOSKI:

1.Przy mutacji MTHFR A 1298 C, przy której w zespole Downa zmniejsza się poziom BH 4 a co za tym idzie DHFR, podawanie EGCG może być silnie negatywną aktywnością zmniejszającą i tak już mniej efektywny proces metylacji na poziomie funkcjonowania witaminy B 9 i B 12.

2.Przy tej mutacji podawanie witaminy B 9, B 12, ubiquinolu, NAC w większym zakresie jest istotne.

3.EGCG powinno być podawane w mniejszych ilościach i tylko przy większych poziomach witamin B 9, B 12, B 6 w organizmie.

4.Powszechnie stosowany protokół w tej mutacji wspierający BH 4 jest opisany chociażby tutaj: http://survivingmthfr.blogspot.com/2012/06/mthfr-a1298c-polymorphism_04.html

5.Dla mnie idealnym wsparciem jest tutaj sun-l-theanina, która zwiększa ilość wytwarzanych neuroprzekaźników…ale do tego wrócimy.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...