Janek i Kamo zdobywcami, zweryfikowanymi Korony Gór Polski!

październik 29, 2018 by
Kategoria: Korona i Diadem

Baliśmy się tej weryfikacji, bo jak ktoś miał się spytać chłopaków o góry to mógł…ale pojechaliśmy do Toszka, ja uczyłem się razem z Jaśkiem wszystkich szczytów należących do Korony Gór Polski i miałem nadzieję, że jakoś to będzie. Mieliśmy małe fory bo nasza weryfikacja była ustawiona prawie na końcu.

Pierwszy raz byliśmy w Toszku, który jest zlokalizowany 25 km od Gliwic. Naszym celem był zamek.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_w_Toszku

Tam miała miejsce nasza weryfikacja. I pierwszy błąd. Zawsze jak jedziemy w góry to pogoda jest do sprawdzenia jako pierwsza. Tutaj jakoś się mi o tym zapomniało i…lało, a my bez kurtek. Jakoś doszliśmy i byliśmy zdziwieni jak fajnym obiektem jest zamek.

IMG_9262

Od razu zaproszono nas na weryfikację i popełniłem drugi błąd, nie doceniłem Jaśka oczywiście…syn skradł show ojcu Uśmiech Najpierw z każdym się zaprzyjaźnił. Kazał sobie zrobić zdjęcia. Więc szanowne grono wyraziło na to zgodę.

IMG_9265

IMG_9267

Potem na pytanie o góry….śpiewnie wymienił wszystkie ostatnio zdobyte góry w Bieszczadach łącznie ze Słonnymi, Wołosaniem, Łopiennikiem. Gdy chciałem się popisać jak fantastyczni chłopcy są, zabrał mi telefon z naszymi zdjęciami i poprowadził całą prezentację!!!

IMG_9274IMG_9310

Oprawa całego zdarzenia fantastyczna! Po rozmowie kwalifikacyjnej, Jasiek z Kamilem już w koszulkach zdobywców Korony, czekali na oficjalne wręczenie potwierdzeń. Wtedy Ci fantastyczni ludzie, pełni radości mieli czas byśmy mogli sobie zrobić wspólne zdjęcie, by pochwalić Jaśka…urodzony showman.

Na spotkaniu poznaliśmy rodziców Michała, o których pisałem tutaj: http://www.zespoldowna.info/chyle-glowe-przed-tymi-rodzicami-i-ciesze-sie-ze-nie-tylko-nam-tak-duzo-daja-gory.html

Chłopaki od razu zgadali się i czekali na swoją kolej…aż przyszedł ten moment. Janek oczywiście jak na leadera przystało “przyjął” w imieniu Kamila wszystko… i za siebie.

IMG_9278IMG_9293

IMG_9288IMG_9287

IMG_9297IMG_9300

Potem było wspólne zdjęcie tegorocznych zdobywców i całego Klubu Zdobywców biorących udział w spotkaniu.

IMG_9303

Jasiek z Michałem oczywiście w centralnym miejscu zdjęcia…nie mogło być inaczej.

Jechaliśmy do domu i ja sobie tak myślałem: jak my z Asią mamy iść przy tak utytułowanych zdobywcach gór! Uśmiech..aż boję się myśleć, że mogą to być w przyszłości wielokrotni zdobywcy Korony Gór jak szanowne grono zdobywców potwierdzających 10,12 i nawet 16 zdobycie Korony…uff jest mi ciężko. Ciekawe jak to będzie wyglądać, gdy będą oni potwierdzać, obecność zdobywców na szczytach Korony, bo tak w istocie nabywają takie uprawnienia…oj będzie to charakterystyczne!

IMG_9272

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...