Karnozyna: “Czy są jakieś specjalne wskazania do zastosowania karnozyny w zespole Downa?”

kwiecień 29, 2019 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Zacznę może w przewrotny sposób: przy tak wielu suplementach w ZD, karnozyna nie jest priorytetowym suplementem…ale jeżeli weźmiemy pod uwagę stres tlenowy, wolne rodniki różnego pochodzenia, jakie są typowe w ZD, to karnozyna może być świetnym uzupełnieniem protokołu.

Co jest ciekawe, jeżeli połączymy karnozynę z EGCG, z mixem witamin E, to ten efekt jest jeszcze lepszy niż samej karnozyny, jak to czytamy w tym raporcie.

image

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23092324/

Ktoś uważny może wskazać, że w Nutrivene D są pewne ilości aminokwasu histydyny prekursora karnozyny. Jednak jak to mówią Amerykanie to mało co by zwrócić na to uwagę. Karnozyna powinna być podawana minimum 500 mg dziennie dla takiego dziecka jak Jasiek, a w wielu wypadkach dawki są ca. 2g dziennie, więc nie ma szans by to uwzględniać. Ta histydyna jest potrzebna by uzupełniać to, co tracimy tytułem funkcjonowania genu FTCD. Poprawianie poziomu histidyny przy okazji ma poprawić poziom histaminy i jej metabolizm w mózgu oraz utrzymać odpowiedni poziom histydyny, a przez to metabolizm i poziom kwasu foliowego. Zatem nie wspominajmy o tym co jest w Nutrivene D, bo tego jest za mało.

http://www.zespoldowna.info/czy-gen-ftcd-decyduje-o-inteligencji-osob-z-zespolem-downa.html 

http://www.zespoldowna.info/karnozyna-cz-2-ochrona-mitochondriow-a-nie-produkcja-energii-atp.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...