Kurkuma wszechstronny antyutleniacz.

Kwiecień 8, 2011 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Wciąż zadajecie pytania dotyczące kurkumy. Dzisiaj postaram się zamknąć już wątpliwości wokół tego suplementu i opisać krótko jego wszechstronne działanie.

1.KURKUMA A NADWAGA

W poniższym badaniu naukowcy zaprezentowali skuteczność kurkumy jako środka bardzo efektywnego w walce z nadwagą i chorobliwym łaknieniem. Okazuje się, ze jej podawanie zmienia pewne procesy metaboliczne w komórkach, na szlakach sygnalizacyjnych, w błonach komórkowych co powoduje hamowanie łaknienia.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21442412

2.Kurkuma i mózg

O tym już wielokrotnie pisałem, ale powtórzę. Kurkuma wspomaga funkcjonowanie mózgu i jego rehabilitację. W badaniu poniżej naukowcy z Uniwersytetu UCLA pokazują, jak skuteczna w “naprawie” uszkodzonego w wyniku wypadku mózgu.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21343524

3.Kurkuma a amyloid

W tym najnowszym badaniu opublikowanym w lutym 2011 roku japońscy naukowcy potwierdzają skuteczność kurkumy w walce z amyloidem beta. Wskazują, że kurkuma w tym przypadku powinna być brana jako podstawowy składnik leczniczy w tym wypadku.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21335654

4.Wszechstronność kurkumy.

W badaniu poniżej hinduscy naukowcy podsumowali skuteczność kurkumy na różnych polach. Patrząc na ich publikację

można odnieść wrażenie, że kurkuma jest podstawowym środkiem w protokołach leczniczych w zakresie neurologicznym jak i komórkowym.

image

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20838516

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “Kurkuma wszechstronny antyutleniacz.”
  1. Andrzej pisze:

    witam .mam pytanie czy olejek z kurkumy np. 2 ml. 30 % może zaszkodzić dziennie go podając z deserem .dowiedziałem się, że jest dobry na rozwój mowy dziecka 5 lat.pozdrawiam i czekam na odpowiedz

  2. Can pisze:

    Nie jest to za dużo, gdyż ten sposób podawania curcuminoidów uważany jest za nieefektywny, czyli eznymy je rozkładają w układzie pokarmowym. Jeżeli masz inna wiedzę to będe wdzięczny za podzielenie się nią.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...