Nowa szczepionka na chorobę Alzheimera redukująca amyloidy Beta

kwiecień 26, 2010 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Przypomnę na początku: choroba Alzheimera to “starcza” forma ZD, stąd tak niezwykle istotne są postępy w tej kwestii dla nas. Z drugiej strony chcę wskazać, że cerebrolizyna jako lek też jest stosowana przede wszystkim w chorobie Alzheimera, a przypisuje się ją dzieciom z ZD zarówno w Polsce, jak i Rumunii, na Węgrzech, w Portugalii.

Dzisiaj o najnowszym produkcie światowego giganta GlaxoSmithKline.

Jak podaje AFP z Wiednia, właśnie ogłoszono zamknięcie prac nad nową szczepionką przygotowaną przez biotechnologiczną , austriacką firmą Affris. W najbliższym czasie w 6 krajach będą trwały testy kliniczne (Austria, Czechy, Chorwacja, Czechy, Francja, Niemcy i Słowacja). Testom zostanie poddanych 420 pacjentów w kierunku efektywności dawki. Szczepionka była testowana od 2001 roku z różnymi skutkami. Dzisiaj przeszła już testy bezpieczeństwa i tolerancji. Cały program prób uważa się, że zostanie zamknięty w 2012 roku.

Jej nazwa to AD02 i będzie sprzedawana właśnie przez sieć sprzedaży GlaxoSmithKline.

Jak działa AD02? Jej głównym celem będzie zapobieganie budowania złogów amyloidowych w mózgu, które to powodują degenerację komórek nerwowych, co jest kluczowym elementem nie tylko choroby Alzheimera ale i przede wszystkim ZD!

Mechanizm działania polega na zmuszeniu ciała do zaatakowania złogów poprzez wytworzenie dodatkowych antyciał. One to mają zaatakować tylko tą część amyloidu, który powoduje powstawanie złogów. Oznacza to, ze jest to szczepionka terapeutyczna, gdyż atakuje już istniejący stan chorobowy. Oznacza to, że prawie dla wszystkich osób z ZD może być traktowana jako “istotna”, choć w przypadku tzw. prewencji nie jest to z pewnością lek, który może być podany wszystkim

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...