Suplementy 2015 cz.4 choroba Alzheimera

kwiecień 2, 2015 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Całkiem niedawno wiedzieliśmy, że obecność dodatkowego genu APP warunkuje chorobę Alzheimera. W pewnym momencie okazało się, że amyloid beta jest tym, co jest najgorsze…dzisiaj co raz częściej słyszymy, że początek … jest w mitochondriach.

Zacznę może od pewnej historii z ubiegłego tygodnia. W świat poszła informacja, że pewna wspaniała firma odkryła lek, który efektywnie niweluje poziom amyloidów beta i chroni w ten sposób komórki. Akcje firmy poszły zdecydowanie do góry. Sukces trwał przez 4 dni. Potem przyszła informacja: “…amyloid beta nie jest kluczowym problemem choroby Alzheimera!” Wartość firmy poleciała w dół.

http://investorplace.com/2015/03/investing-in-alzheimers-disease-drugs-just-became-complicated-biib-jnj/#.VR2DB-G2p3F

Jak podają badania, na które powoływano się w raporcie negującym sukces tej firmy, głównym powodem choroby Alzheimera jest nadmiar proteiny tau!!!

Ale to nie koniec. Na scenę wstępują mitochondria…a raczej ich uszkodzenia. Powoduje to brak energii, tak istotnej dla każdej komórki. Dla wielu to początek inicjujący całą kaskadę zmian

http://www.nia.nih.gov/alzheimers/publication/2011-2012-alzheimers-disease-progress-report/understanding-biology-alzheimers#mitochondrial

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0925443909002427

Zatem co leczyć? Na dzień dzisiejszy wszystkie te problemy naraz!!! W ZD po urodzeniu gen APP zaczyna odgrywać co raz większą rolę…i jego działanie będzie determinować starzenie się całego organizmu w co raz szybszym tempie.

image

Wracamy do ZD. Dziecko w łonie matki wykazuje obecność amyloidu beta. Osoba z ZD w wieku 35 lat ma podobną ilość amyloidu jak osoba w wieku 65 lat. Amyloid jest problemem…który od początku może być leczony: kurkumą, EGCG, ginkgo, DHA i jeszcze MCT.

image

Dlaczego EGCG padnie pytanie? Najlepszy synergistyczny flawon do kurkumy to jedno. Po drugie w zespole Downa choroba Alzheimera zaczyna się od DYRK 1 A. Jeżeli ten gen, to konieczne jest EGCG. Jak EGCG to zawsze odrobinę witaminy B 9, mam nadzieję że już pamiętacie to.

Linki do tej części pochodzą głównie z PubMedu:

http://www.zespoldowna.info/czy-choroba-alzheimera-uszkadza-mitochondria.html

http://www.zespoldowna.info/choroba-alzheimera-a-zespol-downa-nowe-cele-przez-pryzmat-cukrzycy-i-glukozy.html

http://www.zespoldowna.info/dlaczego-choroba-alzheimera-moze-sie-roznic-w-zd-i-u-osob-bez-tej-wady-genetycznej.html

image

http://www.zespoldowna.info/jak-wplywa-autyzm-na-zespol-downa-cz-2-mtor.html

image

Brakuje tutaj jedynie PQQ.

Jaka może być strategia wsparcia?

Na początku cerebrolizyna na proteinę tau. Potem pqq i ubiquinol na mitochondria. Potem DHA i MCT by mózg mógł funkcjonować, i wtedy kurkumę z EGCG. I oczywiście witamina E i D 3.

http://www.zespoldowna.info/fluoksetyna-cz-11-czyli-choroba-alzheimera-czyli-badania-na-ludziach-niemalze-takich-samych-jak-nasze-dzieci.html

http://www.zespoldowna.info/profesor-huntington-potter-choroba-alzheimera-a-zespol-downato-nalezy-koniecznie-ogladnac.html

http://www.zespoldowna.info/omegi-3-likwiduja-zagrozenie-choroba-alzheimera.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...