“Nowoczesne biomarkery w zespole Downa”– użyłeś takie sformułowania. Co to znaczy?

Styczeń 27, 2014 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Wiem, że powinienem napisać inaczej. Wiem, że to jest bardzo istotne, gdyż to podejście będzie ostatnim etapem określania cech specyficznych dla danej osoby z zespołem Downa i ustalenia możliwej metody jego leczenia, przed analizą całościową genotypu indywidualnego.

Dla mnie takimi BIOMARKERAMI są z pewnością następujące parametry:

POZIOM METYLACJI DNA

POZIOM DYSFUNKCJI MITOCHONDRIÓW

Dlaczego?

Jak życie ostatnich dni pokazuje, każde podanie szczepionki, czy też antybiotyku modyfikuje funkcjonowanie funkcjonowanie genów. Ich ekspesja (nie wynikająca z ich ilości co ma miejsce w ZD) świadczy o funkcjonowaniu całego organizmu. Z drugiej strony każda choroba zaczyna się od zmiany w metylacji DNA. Jeżeli jest mniej energii płynącej z mitochondriów mamy słabszą metylację. Już dziś dla mnie wniosek jest jeden: każda choroba w przypadku naszych dzieci MUSI być łączona z dodatkową suplementacją witaminami B, najlepiej metylowanymi, gdyż te prowadzą do zwiększenia poziomu grup metylowych dostępnych w komórce i witaminy D 3, gdyż ona jest tym najlepszym “serwisantem” naszego DNA.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do ““Nowoczesne biomarkery w zespole Downa”– użyłeś takie sformułowania. Co to znaczy?”
  1. Basia pisze:

    Mówiąc o chorobach masz na myśli częste przeziębienia towarzyszące naszym dzieciom? I to, że w razie ich wystąpienia należy zwiększyć suplementację witaminami? Tzn. o ile zwiększyć. Znowu pytam jak to skorelować z podawaniem nutrivene-d. Czy oprócz niego dołączyć wit. B i D3?
    Pozdrawiam
    Basia

  2. CAN pisze:

    Myślę, że Nutrivene D powinno być podawane zgodnie z poziomem poszczególnych witamin w aktualnym badaniu. Jeżeli wszystkiego jest wystarczająco dużo, z wyjątkiem witaminy D 3 to należy ją i tylko ją podawać. Należy pamiętać, że pozytywne skutki danych witamin osiąga się przy wyższych poziomach polskich norm, tudzież przy wysokich dawkach dziennych. To wszystko wymaga wiedzy i współpracy z lekarzami, którzy się na danej suplementacji znają.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...