Resweratrol zwiększając poziom metabolizmu energetycznego zwiększa poziom serotoniny (5-HT)

lipiec 28, 2020 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Pisząc o chorobie Alzheimera, układzie odpornościowym czy też o funkcjonowaniu neuroprzekaźników i depresji, wciąż powracam do jednego: dobrze funkcjonujące mitochondria, poprawna biogeneza, odpowiedni poziom energii ATP sprawia po prostu cuda.

Ten raport jest kolejnym, który to potwierdza.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32621948/

image

Mówi on efekcie podawania resweratrolu na funkcjonowanie energii ATP i mitochondriach, gdzie ta energia jest produkowana. Co jest ciekawe, podkreśla się w nim, że efekt działania antydepresyjnego resweratrolu, leży właśnie w odpowiedniej mitochondrialnej biogenezie, która wzmacnia poziom energii ATP a przez to serotoniny.

Jest to kolejne potwierdzenie, choć na modelu mysim, że resweratrol jest konieczny i choć jego biodostępność jest ograniczona, to warto z niego korzystać.

Komentarze

Liczba komentarzy: 4 do “Resweratrol zwiększając poziom metabolizmu energetycznego zwiększa poziom serotoniny (5-HT)”
 1. Jim pisze:

  Po jakim czasie od podania reserwatolu w połączeniu z ppq i ubiniquolem można oczekiwać jakichś rezultatów? Kwestia tygodni czy raczej miesięcy?

 2. Can pisze:

  Między 3-6 tygodni

  • Jim pisze:

   Potwierdzam, młody dostał niesamowitego powera, zrobił duży postęp w mówieniu – z pojedynczych słów przeszedl do nawet 5 wyrazowych i zaczął odmieniać :) szkoda że nie możemy dać kurkumy (wykluczają to badania genetyczne mthtfr)

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...