Trisomia 21 chromosomu to efekt zmian chromosomu 2,6, 22

wrzesień 27, 2023 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Trisomia 21 chromosomu jest to efekt, manifestacja choroby określanej zespołem Downa. Tutaj trzeba dodać jedno: trisomia 21 chromosomu wpływa na tyle na inne chromosomy, że zmienia de facto strukturalne działanie, całościowo całego genomu. Zwalnia, przyspiesza, zmienia to jak działają mechanizmy naszego DNA. Nie tylko geny, ale całe mechanizmy.

Tutaj kolejne potwierdzenie tego co mówię od wielu lat, a jakoś trudno mi się z tym przebić. Naukowcy w tym raporcie pokazują jednoznacznie, że jest troszeczkę inaczej niż to, co od blisko 80 lat się powtarza:

“Stwierdzono, że geny zlokalizowane na chromosomach innych niż kanoniczny 21 (rozdz. 2, 6 i 22) są odpowiedzialne za upośledzenie szlaków niezbędnych do życia, w tym regulacji cyklu komórkowego, wrodzonej odpowiedzi immunologicznej i reakcji na bodźce zewnętrzne, ulegają różnej ekspresji w ZD. Walidacja eksperymentalna potwierdziła kluczową rolę szlaków biologicznych regulowanych przez te geny w etiologii takiego schorzenia wieloukładowego.”

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37740230/

Potwierdza to tylko co mówię: trisomia 21 chromosomu powoduje zmianę funkcjonowania całego DNA, a z perspektywy tego badania chromosomów 2,6,22 co przekłada się na fenotyp choroby zespół Downa.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...