Witaminy ACE w chorobie Alzheimera

grudzień 16, 2021 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

“Jarek a czy witaminy stale trzeba brać?”…tak o witaminy u naszych dzieci stale trzeba dbać. Przykład witamin A, C, E, czyli terapii ACE w chorobie Alzheimera. Od wielu już lat wiadomo, że ACE terapia istotnie hamuje postęp choroby Alzheimera. Na czym to polega?

Witamina A

Jeżeli postępuje demencja, to w badaniach populacyjnych prezentowany jest istotny niedobór witaminy A u osób z taką sytuacją. Ta wpływa na poziom formowania się amyloidów beta. Analizując pamięć u osób z ZD, mamy bezpośrednią korelację: im lepsza pamięć, im lepsze możliwości uczenia się tym pacjent miał więcej witaminy A. Zatem witamina A hamuje postęp choroby.

Witamina C

Witamina C jest mechanizmem chroniącym przed chorobą Alzheimera, tak się twierdzi.Witamina C jest skutecznym antyoksydantem, chroniącym przed zwiększoną ilością wolnych rodników będących typologią choroby Alzheimera. Z drugiej strony redukuje ilość amyloidu beta, zatem kluczowa funkcja.

https://www.nature.com/articles/cddis201426

Witamina E

Mix różnych tokoferoli zawsze był wskazywany na kluczowy element w ochronie organizmu przy różnych problemach neurologicznych. Braki witaminy E (mixu tokoferoli) zawsze był powiązany z istotną dysfunkcją neuronów i układu nerwowego. Jest silnym antyutleniaczem chroniącym przed stresem tlenowym i wolnymi rodnikami. Z tej to perspektywy, jak to pisałem wielokrotnie, powinien być używany w ZD powszechnie w odpowiednich dawkach.

Witamina D

Ja dodam od siebie, że w tej terapii witaminowej musi się pojawić miejsce dla witaminy D…mamy zatem terapię ACED. Prezentowałem już dane dotyczącej jej skuteczności w prewencji choroby Alzheimera więc nie będę jej opisywał, tylko polecam: używajcie.

https://www.zespoldowna.info/witamina-d3-moze-redukowac-poziom-amyloidow-beta.html

https://jnnp.bmj.com/content/90/12/1347

https://jmrionline.com/jmri/article/view/e000086

Jak widać nie tylko witaminy są potrzebne na covida’a. Stałe, w odpowiednim sposób, podawanie witamin uzupełniające dietę, może działać ochronnie dla naszych dzieci i poprawić ich poziom funkcjonowania. To nie są jakieś efekty wow, ale widać w długim okresie czasu, że osoby mające odpowiednie poziomy wspomnianych witamin, ale też witamin z grupy B, po prostu lepiej funkcjonuje kognitywnie, są bardziej odporne, a to już jest duuuża różnica.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...