Wyszukiwacz leków…w autyzmie.

styczeń 26, 2022 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Kolejna niesamowita inicjatywa, ale w autyzmie. Stworzono wyszukiwacza leków, jakie były testowane w autyzmie i jakie są w badaniach klinicznych. Często jest tak, że szukamy leku na określony problem i wydaje się, że nie ma rozwiązania. Jednak takich badań jest przeprowadzanych bardzo dużo i ograniczeniem jest wiedza naszych lekarzy i nas. Nie jesteśmy w stanie nadążyć za tym stąd wiele tematów w Polsce nawet nie zauważamy. Są rozwiązania, a my o nich nie wiemy.

https://www.spectrumnews.org/features/autism-drug-tracker/

Na powyższym linku znajdziecie bazę. Korzystając z podręcznika użytkownika możecie przeanalizować bazę naprawdę bardzo dużej ilości badań w kierunku autyzmu. Przypomnę, że w ZD jest to powszechny problem występujący z różną intensywnością. Zatem polecam zainteresować się tym temat i zaproponować to Waszym lekarzom.

image

Tracker, gdyż tak określa się te narzędzie w USA, będzie stale aktualizowany. W tym artykule każdy znajdzie wyjaśnienia jak bazą się posługiwać. Uważam, że jest to genialny mechanizm i szkoda, że nie ma takiego dla ZD.

https://www.spectrumnews.org/news/introducing-spectrums-autism-drug-tracker/

Polecam by zapoznać się.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “Wyszukiwacz leków…w autyzmie.”
  1. JoannaLidia pisze:

    A jeśli autyzm spowodowany jest mutacją w genie ( konkretnie kmt5b), to czy w ogóle jest sens podawania jakichkolwiek leków jeśli do najwiejszego spustoszenia doszlo na etapie prenatalnego powstawania mózgu?

  2. Can pisze:

    Ma sens. Jeżeli to poprawi choć o 1% metabolizmy, a nie spowoduje skutków ubocznych, to warto!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...