Zespół Downa. Wiedza cz.4

To prawie ostatnia cześć “pigułki” o zespole Downa. W niej prezentacja ośrodków badawczych, które skupiły się na zespole Downa.

Koniec z cukrzycą i otyłością.Mark Hyman

październik 31, 2013 by  
Kategoria: Zdrowie i Rehabilitacja, Dieta

Arek jak usłyszał, że mi się spodobała książka “Dlaczego tyjemy…”  zasugerował bym poczytał dla równowagi tą książkę. Łączy je wspólny punkt widzenia: mało węglowodanów. http://www.zespoldowna.info/dlaczego-tyjemy-czyli-dieta-jasia.html Ponoć dla naszych dzieci może być to kluczowe. Nic będę czytał, już kupiłem.

Zespół Downa. Wiedza cz.3

Jestem już kompletnie nakręcony na NIE na tych, KTÓRZY SIĘ MIENIĄ SPECJALISTAMI OD ZESPOŁU DOWNA, bo są to manipulanci. W “poniedziałek” mówią, że zespół Downa się nie leczy BO SĄ SPECJALISTAMI OD ZESPOŁU DOWNA I WIEDZĄ. By w środę wstać i powiedzieć, że jednak poziom hormonu tarczycy, albo zęby rekinie, albo wadę wzroku wynikającą z […]

Dlaczego tyjemy, czyli czego nie powinny jeść nasze dzieci

październik 31, 2013 by  
Kategoria: Zdrowie i Rehabilitacja, Dieta

Chyba zacznę od końca, od podsumowania i wylistowania tego co nie powinny jeść nasze dzieci. Myślę, że to też jest opcja dla nas. Według książki najlepsza dieta to ta, którą kierowali się nasi przodkowie, Ci z przed XVI wieku, a często nawet jeszcze wcześniej.

Dlaczego tyjemy, czyli dieta Jasia

październik 31, 2013 by  
Kategoria: Zdrowie i Rehabilitacja, Dieta

Ja wiem, że to kobiety znają się na diecie lepiej niż ktokolwiek na świecie. Wiem też , że tylko one mogą się tak poświęcać, chociażby czytając książki dietetyków. Dla mnie mdłe i nijakie. Arek musiał trochę mnie przekonywać do książki Gary Taube’sa. Argumenty: to historyk nauki, dziennikarz a nie dietetyk. No i WCHŁONĘŁEM JĄ. I […]

Drzewko.

październik 30, 2013 by  
Kategoria: Aspekty życia, Jak może być fajnie

Dostałem niesamowity prezent. Jest to drzewko, które buduje się niczym puzzle. Jaśka zauroczyło i przez cały dzień nosił je z sobą domagając się jego zbudowania. Ja polecam.

Alzheimer’s Disease: What If There Was a Cure? Mary T. Newport

październik 30, 2013 by  
Kategoria: Aspekty życia, Biblioteka, Książki

Arek polecił mi tą książkę. Niestety nie ma ona edycji polskiej, a przynajmniej ja nie mogę jej znaleźć. Gdy czytam jej fragmenty oczy otwierają się mi ze zdumienia, że dzięki prostemu składnikowi aż tak wiele można uzyskać. Polecam

Dlaczego tyjemy i jak sobie z tym radzić? Gary Taubes

październik 30, 2013 by  
Kategoria: Aspekty życia, Biblioteka, Książki

Arek mi ją polecił. A ja nie lubię czytać poradników na odchudzanie. Nie lubię myśleć, że moje dziecko ma być na głodzie by być chude. Po raz pierwszy trafiłem na książkę, która pokazała mi biochemię tycia i zamierzam ją wykorzystać dla naszych dzieci.

Funkcje poznawcze i pamięć u osób z ZD, badania włoskie

Aktualizują poszczególne tematy Was interesujące, zwracam uwagę, że Włosi kończą etap badań z wykorzystaniem litu na myszach z ZD. Należy spodziewać się przejścia do prób klinicznych, na poziomie jakie są prowadzone obecnie w Wielkiej Brytanii.

Zespół Downa.Wiedza cz.2

Rodzice są siłą napędową rozwoju medycyny, w zakresie gdy dotyczy to ich dzieci. Tak jest zawsze. Gdy potrzebujesz prawdziwych informacji, aktualnych i ich analiz najlepiej szukać takiej wiedzy wśród rodziców. Dla mnie takim pierwszym wzorem była strona Riverbendds.org

Funkcje poznawcze i pamięć u osób z ZD, badania kliniczne w Australii

Dostałem pytanie: co się dzieje z syropem na kaszel, który poprawia funkcje poznawcze u osób z ZD. Pisałem o tym w marcu tutaj: http://www.zespoldowna.info/btd-001-lekiem-na-funkcje-poznawcze-w-zespole-downa.html

Karate, obiecana relacja, krótka

październik 29, 2013 by  
Kategoria: Zdrowie i Rehabilitacja, Sport

Strasznie podoba mi się jak Jasiek krzyczy, jak porusza się. Te zmiany, dają mu powera. Nowe przedszkole, nowe miejsce gdzie ma treningi, już nie w przedszkolu ale na sali. Nawet Kamilowi się to bardzo podoba. I znów wychodzi jedna prawda: jaki człowiek, jaki nauczyciel, jaki sensei tak wyglądają zajęcia. Obym nie zapeszył ale jest fajnie […]

Memantyna, melatonina wnioski z badań

Czytając podsumowanie badań doktora Alberta Costy na temat memantyny, możemy powiedzieć jednoznacznie: nie ten lek w tym wieku. Memantyna mogłaby być pomocna, gdyby była używana znacznie wcześniej niż 18 lat.

Zespół Downa. Wiedza cz.1

Dla tych, którzy jadą na konferencje, są rodzicami, naukowcami postanowiłem pomóc w przygotowaniu dokumentów bazowych, uzyskaniu dostępu do wiedzy absolutnie koniecznej by móc się zaprezentować w sposób naukowy i praktyczny o zespole Downa.

Czy da się coś uzyskać bez istotnych zmian w podejściu do naszych dzieci?

To taka konkluzja po dyskusji z rodzicami. Zderza się ona z raportem holenderskim, opublikowanym 21 października 2013 roku o “ostatniej” generacji osób z ZD, która nie miała powszechnego dostępu do różnego rodzaju terapii zajęciowych i lekowych.

“Fałszywi prorocy”, czy tak musi być

październik 28, 2013 by  
Kategoria: Aspekty życia, Po prostu życie

Patrzę na listę kluczowych prelegentów konferencji ze strony medycznej: profesor, profesor, profesor. Patrzę na głównych prelegentów ze strony edukacyjnej magister, doktor. Uderza mnie to. Czyżby w edukacji nie było profesorów? A może w medycynie łatwiej zostać profesorem, bo tam najłatwiej błysnąć czymś niezrozumiałym dla wszystkich?

“Każdy lek jest trucizną, a każda trucizna może być lekiem”, czyli po konferencji JA TEŻ

Bardzo dziękuję JA TEŻ, Gosi, Karolinie za zaproszenie i opiekę nade mną. Konferencja mam nadzieję dla wszystkich była dobrym wsparciem i wskazaniem na kwestie potrzebne i konieczne. Jak zwykle w moim kontekście pojawił się wątek suplementacji i leczenia.

Kaczka

październik 26, 2013 by  
Kategoria: Polecamy, Okienko na świat radości, Historie

Przyjechaliśmy po konferencji w Gdańsku do domu, nasz synuś wyraźnie zaskoczony pomógł nam się rozebrać i być gotowym do wspólnych przedsięwzięć. Mi zostało przydzielone czytanie książek, a właściwie jednej dużej pt.: ‘GOSPODARSTWO”

Arek powiedział…mleko, mleko kozie i od owcy dla Was

październik 24, 2013 by  
Kategoria: Zdrowie i Rehabilitacja, Dieta

Dlaczego mleko kozie? Cóż jest bogatym źródłem kwasu orotowego, który uczestniczy w metabolizmie kwasu foliowego i witaminy B 12. Z drugiej strony zawartość olei MUFA na poziomie ponad 30% stanowi, że te mleko jest bezcenne dla zdrowia człowieka. Mleko owiec jest w wielu przypadkach nawet lepsze, choć trudniej dostępne.

Arek powiedział…MUFA, z pewnością MUFA

październik 24, 2013 by  
Kategoria: Zdrowie i Rehabilitacja, Dieta

MUFA to  MonoUnsaturated Fatty Acid, czyli tłuszcze jednonienasycone. Arek przekornie opowiadał mi o tłuszczach, wręcz nalegał, że należy je spożywać, ale wybierać te właściwe!