“Dzieci z zespołem jak ze starych obrazów”

listopad 30, 2015 by  
Kategoria: Aspekty życia, Jak może być fajnie

Spodobało mi się. Bardzo fajny pomysł, mam nadzieję że Wam także się spodoba. Dziękuję Asiu za link.

“Jakie suplementy wspomagają nietolerancję histaminy?”

Kluczowe dla problemów regulacji histaminy są przede wszystkim enzymy. Gdy mamy MTHFR to następuje zmniejszenie ilości produkowanego enzymu DAO, który odpowiada za rozkład histaminy. Zatem naturalnym jest myślenie przede wszystkim i to w pierwszej kolejności o włączeniu tego suplementu do leczenia zbyt dużego poziomu histaminy.

“Idź do szkoły!”

listopad 27, 2015 by  
Kategoria: Edukacja

Jak mój syn z zespołem Downa ma się nauczyć dawania czegoś społeczeństwu, którego jest częścią? POWINIEN IŚĆ DO SZKOŁY!

“Jak sprawdzić pułapkę kwasu foliowego?”

Pułapka metylowanego kwasu foliowego jest w rzeczywistości dość łatwa do zauważenia. By być pewnym musi zdarzyć się kilka istotnych faktów.

“Jak wpływa BH4 na neuroprzekaźniki?”

BH 4 jest kofaktorem, czyli cząsteczką która jest niezbędna by dany proces, reakcja chemiczna zaistniała.

5 wspaniałych kobiet z zespołem Downa

listopad 26, 2015 by  
Kategoria: Aspekty życia, Jak może być fajnie

Uwielbiam takie artykuły, choć dla wielu mogą być po prostu za słodkie. Dla mnie są bardzo inspirujące do działania.

Komiks…można i tak

listopad 25, 2015 by  
Kategoria: U przyjaciół

Dostałem od przyjaciół z USA informację o tym, że niesamowity sukces podczas Październikowych obchodów Buddy Walk, odniosła dziewczyna która opowiada o ZD dzięki komiksom.

Analizujemy metylację cz.14 MTHFR C 677 T

listopad 25, 2015 by  
Kategoria: Zdrowie i Rehabilitacja, Zespół Downa, Metabolizm

Zacznę od tego: wystąpienie polimorfizmu genu MTHFR w postaci homozygoty (na obu genach) powoduje utratę funkcji na poziomie około 70%, co oznacza efektywność tego genu na poziomie 30% genu bez polimorfizmu. W przypadku heterozygoty (od jednego z rodziców przejmujemy gen z polimorfizmem) utrata funkcji jest na poziomie około 40%, co oznacza efektywność pracy takiego genu […]

Analizujemy metylację cz.13 o polimorfizmie MTHFR A 1298 C i 4 ścieżkach produkcji BH 4

BH 4 to klucz do neuroprzekaźnictwa, czyli dla zespołu Downa, autyzmu jest niemalże bezcenny. Jego odpowiedni poziom to odpowiednia równowaga, a co za tym idzie stabilne możliwości intelektualne i stabilne zachowanie. BH 4 jest jedną z głównych ścieżek wpływających na neuroprzekaźnictwo. Jego ilość jest związana z funkcjonowaniem genów CBS, MTHFR A1298C, DHFR oraz DHPR.

“Co powoduje DYRK 1A i co by było gdyby był tylko ten jeden gen potrojony?”

DYRK 1 A jest związany z typowymi cechami występującymi w ZD, w szczególności związanymi z inteligencją, bo on powoduje określony rozwój układu nerwowego i mózgu. Ma także wpływ na funkcjonowanie wielu genów, które wpływają na pamięć, funkcje poznawcze jak RCAN 1, APP.

Czy można normalizować pracę mózgu w zespole Downa?

Pod koniec października odbyła się w USA konferencja omawiająca problem wspierania mózgu osoby z zespołem Downa. Wystąpili na niej wszyscy nam znani naukowcy zajmujący się tym tematem.

Bibi niesamowita gimnastyczka z zespołem Downa

listopad 23, 2015 by  
Kategoria: Zdrowie i Rehabilitacja, Sport

Chciałbym podziękować Magdzie, że podrzuciła ten film. Bibi jest Meksykanką i występuje na wielu zawodach gimnastycznych.

Jan po 3 miesiącach w 1 klasie

listopad 23, 2015 by  
Kategoria: Edukacja, Świadomy Jaś

3 miesiące to taki okres, gdzie można jednoznacznie odnieść się do tego jak dziecko radzi sobie w szkole. Mieliśmy okazję podsumować ten czas z nauczycielami Jasia i oto wnioski z tego płynące.

“Jeżeli nie ginkgo, jeżeli nie Basmisanil to co?”

listopad 20, 2015 by  
Kategoria: Zdrowie i Rehabilitacja, Zespół Downa, Metabolizm

Przepraszam tych, którzy zauważyli że za bardzo zająłem się metylacją a nie wyjaśniłem do końca kwestii GABA i jego receptorów GABA A. Ci którzy uważnie przeczytali ten artykuł http://www.zespoldowna.info/analizujemy-metylacje-cz-10-od-cbs-przez-dyrk-1-a-do-girk2-czyli-praktyka-metylacyjna.html zauważyli kontrowersje dotyczące funkcjonowania neuroprzekaźnika GABA. Do tej pory uważano, że jego problemem jest zbyt silne wyhamowanie. Od tego roku uważa się jednak, że problem leży […]

Analizujemy metylację cz.12 pułapka metylowanego kwasu foliowego

Wystąpienia dr.Jill James dotyczące metylacji w zespole Downa zawsze obejmują problem tzw.pułapki metylowanego kwasu foliowego. Dotyczy ten stan autyzmu, ale i większości chorób neurologicznych w tym chorobę Alzheimera. Jak obserwuję komentarze rodziców w tym temacie, to widzę kompletny brak zrozumienia tematu…Wydaje się to być proste, jednak jest szalenie skomplikowane. Dlatego też postanowiłem wyjaśnić to bardziej.

“Wszyscy gramy w jednym zespole”

listopad 19, 2015 by  
Kategoria: Aspekty życia, Filmoteka

Bardzo spodobały mi się oba filmy Stowarzyszenia ze Szczecina. Im więcej takich inicjatyw tym lepiej. One budują integrację, od tego się zaczyna. Jeszcze raz dziękuję za te filmy.

Dziękuję Paniom Kasi i Ani.

listopad 18, 2015 by  
Kategoria: Edukacja

Jestem szalenie zadowolony ze spotkania z nauczycielami mojego Jasia. Jestem im wdzięczny, że umiały tak świetnie opowiedzieć o Jasiu o jego edukacji, włączeniu do klasy i jego staraniach. Podczas tego godzinnego spotkania nie usłyszałem niczego negatywnego. Niesamowicie się słuchało o jego silnych stronach, jak świetnie Jasiek daje rady na językach i w sytuacjach kontekstowych.

Analizujemy metylację cz.11 rola genów MTHFR, MTRR, MTR, DHFR, SHMT, RFC, MTHFD

Zazwyczaj w rozmowach na temat metylacji pada pytanie: dlaczego MTHFR jest najważniejszy? Wydaje mi się, że jest to źle postawione pytanie, gdyż polimorfizmy jeżeli one występują są tak samo ważne, jak problemy jakie one niosą. Tak się składa, że polimorfizmy genu MTHFR są zdecydowanie najlepiej znane, wiązane ze znaczną ilością różnych problemów, stąd wydają się […]

“Szukam dziewczyny”

listopad 17, 2015 by  
Kategoria: Aspekty życia, Po prostu życie

Daniel mówi: “Szukam dziewczyny”. Ja chciałbym aby mój syn z zespołem Downa miał swoją wspaniałą dziewczynę. Dzięki Kobasowi dowiedziałem się o tym projekcie, dla mnie jest fenomenalny.

“Jak włączać dzieciaki z ZD?”

listopad 17, 2015 by  
Kategoria: Aspekty życia, Po prostu życie

Kobas: “…po prostu pokazać dzieciakom bez trisomii jak moga czuć się ich koledzy i koleżanki z klasy. Dać rękawiczki podczas rysowania i gąbkę wypełniającą buzię. Dzieciaki to rozśmiesza bo przez zabawę uczą się najwięcej.” Ja z Kobasem się zgadzam!