Choroby autoimmunologiczne możliwe powody

sierpień 12, 2015 by
Kategoria: Odporność

Temat jest skomplikowany ale chyba choć trochę do ogarnięcia. Mamy tez kilka rozwiązań by słabiej oddziaływały na nasze dzieci. Oto moje zestawienie celów:

1.DYRK 1 A jest oczywiście będący głównym powodem występujących mechanizmów autoimmunologicznych. Na regulację DYRK 1 A mamy EGCG, a na negatywne skutki melatonina.

2.MTHFR i metylacja, zła metylacja. Tutaj zestaw odpowiednio dobranych witamin i mikroelementów może nam pomóc.

3.Stres oksydacyjny to powszechny stan nierównowagi w ZD. Ale to poprzez podawanie preparatów jak Nutrivene D da się opanować choć odrobinę. Tutaj aktywność genów takich jak SOD 1, RCAN 1, S100B jest naszym kluczowym celem. Nadmienię tutaj istotne znaczenie nie wymienianych wcześniej przeze mnie witamin E, A, D 3.

4.Oczywiście problemy związane z kaskadą Alzheimera. Tutaj choć odrobinę wpływa kurkuma longvida.

5.Starzenie się, znacznie przyspieszone w ZD.Tutaj oczywiście odpowiednia dieta (lepiej czasami głodować niż być za grubym), witaminy  i mikroelementy działają hamująco. Przypomnę o istniejących błędach, które budują nadmiary pewnych substancji szkodliwych w zbyt dużej ilości jak w przypadku kwasu kynurinowego, którego ilość fajnie stymuluje ubiquinol.

6.Trzeba także pamiętać o tym najnowszym problemie genu AIRE i jego polimorfizmach, na razie leczone specjalistycznymi inhibitorami.

7.Pozostaje oczywiście tarczyca i grasica, które w przypadku immunologii są kluczowymi centrami reakcji immunologicznej, które muszą być stymulowane by limfocyty T odpowiednio reagowały

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...