“Czy sun-l-theanina może być podawana z fluoksetyną?” czyli jak poradzić sobie z agresją, depresją i pobudzeniem u osób z ZD i autyzmem cz.5 stan zapalny mózgu

marzec 17, 2015 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Nie pomaga sun – l – theanina. Nie pomagają antydepresanty. Co zrobić więcej? Jakie mogą być przyczyny zmiany funkcjonowania społecznego osób z problemami takimi jak ZD czy autyzm?

Mamy 3 substancje w takim przypadku warte odkrycia na nowo: DHA, luteolina, resveratrol, melatonina. Posłuże się pewnymi cytatami z dotychczasowych wpisów.

1.LUTEOLINA

…dieta obfitująca w luteolinę ogranicza związany z wiekiem stan zapalny mózgu oraz będące jego skutkiem deficyty pamięciowe. Przeciwutleniacz, który należy do grupy flawonów i występuje m.in. w selerze, zielonej papryce, marchwi, oliwie czy oregano, hamuje wydzielanie związków prozapalnych (Journal of Nutrition)…

2.MELATONINA I RESWERATROL

melatonina redukuje poziom amyloidów beta i razem z resweratrolem chroni przed skutkami jego działania.

…W przypadku, gdy istnieje znaczące obniżenie poziomu reakcji immunologicznej i/lub występują choroby autoimmunologiczne istotnym jest podanie resweratrolu …

3.DHA

Jest tam pewien wspaniały dowód na to, że choroba Alzheimera jest stanem chronicznego zapalenia. Specjalnego “neurozapalenia”. Stan zapalny w ciele człowieka jest odpowiedzią organizmu na zranienie lub  “atak”. Ten stan rozpoczyna proces zdrowienia. Tutaj pojawia się aktywny proces wykorzystujący specyficzne substancje chemiczne, które oczyszczają i ograniczają stan zapalny.

Ostatnie badanie z Harvardu zidentyfikowało tą substancję, która redukuje i/lub kontroluje siłę reakcji organizmu na stan zapalny. Ta substancja to: MEDIATOR REAKCJI ZAPALNEJ (SPM). Jest ona pochodną tłuszczy, inaczej kwasów tłuszczowych. Więc mamy już określoną WAŻNOŚĆ KWASÓW TŁUSZCZOWYCH. Jeżeli chcesz by Twoje ciało wytwarzało te SPMy to … “SPM obejmują cząstki kwasów tłuszczowych DHA i EPA,  które są biosyntezowane z prekursorów omega 3”.

Linki przydatne w tym temacie:

http://www.zespoldowna.info/luteolina.html

http://www.zespoldowna.info/luteolina-autyzm-choroba-alzheimera.html

http://www.zespoldowna.info/reumatoidalne-zapalenie-stawowluteolina-cos-co-laczy-autyzm-i-zespol-downa.html

http://www.zespoldowna.info/resweratrol-czy-jest-to-najbardziej-niedoceniany-suplement-w-zd.html

http://www.zespoldowna.info/melatoninaw-kazdym-razie-mamy-juz-cos-co-na-nas-dziala-i-to-mnie-cieszy-powiedziala-basia.html

http://www.zespoldowna.info/zapalenie-i-imunologia.html

http://www.zespoldowna.info/dha-chroni-mozg-przed-obkurczaniem-sie.html

http://www.zespoldowna.info/dha-i-witamina-d-3-oczyszcza-organizm-z-amyloidow-beta.html

http://www.zespoldowna.info/dha-czy-epa.html

 

Zatem wiemy, że w ZD i w autyzmie kluczowym problemem jest stan zapalny, który wynika z różnych przyczyn. W ZD taki stan jest generowany poprzez obecność amyloidów beta.

Wiemy, że stan zapalny możemy leczyć/stymulować w różny sposób. Pozostaje zatem pytanie: dlaczego piszę o stanie zapalnym w przypadku dotyczącym agresywnego, nadpobudliwego i aspołecznego zachowania? Jak może wpływać stan zapalny na emocje i zachowanie?

Patrząc na powyższy raport http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0889159115000732

image

możemy stwierdzić:

-stan zapalny prowadzi do znaczących deficytów społecznych

-stan zapalny obniża jakość funkcjonowania osoby, którą to dotyka w zakresie emocji sterujących jej zachowaniem

Oznacza to, że stan zapalny może być czynnikiem warunkującym funkcjonowanie osoby w strukturach społecznych i może wpływać na emocje (agresję) osoby z tym problemem.

Jak sobie poradzić?

Suplementy jakie wskazałem powyżej to pierwszy etap. Kolejny to włączenie ćwiczeń fizycznych, które mogą niwelować stan zapalny organizmu. Jak czytamy w tym raporcie: http://www.nature.com/news/behavioural-training-reduces-inflammation-1.15156

image

System ćwiczeń “chłodzących” krew poprzez ćwiczenia poprawiające napowietrzenie organizmu jest kluczowe dla stymulacji poziomu stanów zapalnych.

Oba te systemy działań obniżają poziom zmian, więc nie tylko korygują poziomy stanów zapalnych ale także poziom depresji związanych z tym faktem. I to jest kluczowy wniosek dla tej sytuacji.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...