Dieta determinuje chorobę Alzheimera

maj 14, 2021 by
Kategoria: Dieta

To kolejne badanie, które dla mnie jednoznacznie mówi: dieta kształtuje mikrobiotę a ta łańcuch patologii do którego dostrajają się geny. Ta właściwa potrafi zablokować/spowolnić rozwój patologii neurologicznych.

image

https://www.medpagetoday.com/neurology/alzheimersdisease/92460

“Osoby, które ściśle przestrzegały diety śródziemnomorskiej, miały mniej patologii amyloidu i tau, zwiększoną objętość mózgu w regionach podatnych na chorobę Alzheimera i lepszą wydajność pamięci, jak wykazała analiza przekrojowa w Niemczech.”

“Objętość mediotemporalna była skorelowana między dietą a pamięcią. Przestrzeganie diety korzystnie łagodziło powiązania między amyloidem beta (stosunek Aβ42 / 40), fosforylowanym tau 181 (p-tau181) i zanikiem skroniowym.”

Dla mnie to wystarczy. Jeżeli osoby z zespołem Downa mają pewność 100% rozwinięcia patologii choroby Alzheimera, to dieta śródziemnomorska MUSI BYĆ BAZĄ dla reguł dietetycznych dla nich. Jaka to jest dieta? Przypomnę:

-dużo owoców morza i ryb

-dużo warzyw i owoców

-dużo orzechów

-mało mięsa i nabiału

Dieta nie rozwiąże tutaj problemu patologii choroby Alzheimera ale jak piszą autorzy będzie działać niczym hamulec dla jej rozwoju.

https://n.neurology.org/content/early/2021/05/04/WNL.0000000000012067

Jeżeli mówi się o tym w Europie, Ameryce to pytanie możemy postawić też sobie: dlaczego my tego nie stosujemy?

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...