Dlaczego bez względu czy to jest zespół Downa, czy autyzm, czy inne zespoły genetyczne polecasz cholinę i zestaw witamin: B 9, B 12 i B 6?

maj 30, 2014 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Wielokrotnie już pisałem, że każdy problem neurologiczny tak w istocie powinien być diagnozowany od podstawowego w kierunku biochemii badania na poziom: homocysteiny, witamin B 9, B 12 i witaminy D 3. Po pierwsze mogą być one w Polsce zbadane, po drugie diagnozują one problem z metylacją DNA, który to proces determinuje niemalże wszystko!!!

http://www.zespoldowna.info/homocysteina-co-to-jest-i-dlaczego.html

Jeszcze inaczej. Ponieważ wszystkie problemy neurologiczne, komplikacje przed- i po porodowe, przyspieszone starzenie tytułem mutacji genowych jest związane jest z cyklem kwasu foliowego, metylacją DNA, konieczne jest badanie tego cyklu i jego regulacja. Witamina B 9 (kwas foliowy), witamina B 12 i dodatkowo witamina B 6 i B2 regulują metylację po “jednej” stronie cyklu, gdy cholina reguluje ten proces po “drugiej” stronie.

http://www.zespoldowna.info/potencjalne-biomarkery-w-zespole-downa-wedlug-profesor-rima-obeid-cz-1.html (polecam wszystkie 3 części).

Bez tych składników odżywczych nawet wątpliwa z perspektywy “konstrukcji” terapia aminokwasami ma małe szanse na skuteczność jeżeli cykl metylacji DNA nie działa. tak samo z autyzmem. Dzisiaj poznajemy dopiero biochemię autyzmu. W USA wskazuje się na bardzo dużą grupę autystów związanych z mutacją genu MTHFR i genów związanych z metabolizmem witaminy D3. Stąd jeżeli chcemy leczyć dzieci z autyzmem, które mają problemy wynikające z tych problemów, to bez właściwej diagnozy i właściwej regulacji cyklu nie ma szans na leczenie. Im wcześniej zastosuje się leczenie wynikające z tej diagnozy, tym bardziej skuteczne będzie leczenie objawowe, co potwierdzone jest już wieloma badaniami i nie tylko w zespołach (chorobach) które wymieniłem, ale we wszystkich problemach genetycznych, związanych z mutacjami, z przyspieszonym starzeniem, demencją, z zaburzeniami funkcji poznawczych.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/24769289/

image

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/14584018/?i=3&from=/24769289/related

image

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...