Geny “szczepionkowe“ wg. MTHFR UK.

luty 26, 2018 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Dzięki Teresce znamy odpowiedź MTHFR UK na temat genów ujętych w panelu w kontekście panelu genetycznego. Dziękuje za to.

MTHFR UK wskazuje, że dla nich głównym mechanizmem wystapienia NOP (niepożądane odczyny po szczepienne) w ich panelu genetycznym są polimorfizmy:

rs6853 (MYD88 gene) - connected to a very low response to the measles vaccine (and thus possibly low vaccine induced protection and higher chances of getting measles despite being vaccinated) .

rs3804100 (TLR2 gene) - connected to inflammatory immune system response to the measles vaccine"

czyli gen MYD88 związany z bardzo niską odpowiedzią na szczepionkę przeciwko odrze, która nie chroni przed tą choroba pomimo szczepienia oraz

TLR2 także związany z reakcją organizmu na szczepienie przeciwko odrze i złej reakcji na to szczepienie.

Ja dodam, że jest to też polimorfizm genów TLR4, które też są w panelu.

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0917239407700903

image

Zgadzam się, że dla zdrowej populacji te geny są BEZPOŚREDNIO związane ze szczepieniem na odrę i są one przyczyną NOPów wtedy.

image

Nie odnoszą się jednak do innych szczepień i reakcji pośrednich, kaskadowych takich jak polimorfizmy MTHFR, czy HLA.

Zmiana funkcjonowania cytokin Il-1b, czy Il-6 już zmienia reakcję organizmu na szczepienia. W ZD mamy potrojonego IFNAR, który zmienia funkcjonowanie interferonów IFN-γ, czy też mamy celiakię i dużą wrażliwość na gluten w połączeniu z wysokim i utrzymującym się stanem zapalnym organizmu. Jeżeli do tego dodamy mikroRNA potrojone i inicjujące zmieniony stan reakcji zapalnej, to mechanizm reakcji na szczepienia u dziecka z ZD jest zupełnie odmienny od dziecka zdrowego. Należy brać pod uwagę wszystkie te elementy.

http://www.zespoldowna.info/zespl-downa-jest-zaburzeniem-ukladu-odpornosciowego-swietnie-a-jak-to-wytlumaczyc-lekarzowi-zeby-nie-kazal-szczepic-mojego-dziecka-z-zd.html

http://www.zespoldowna.info/hla-dqa2-w-panelu-mthfr-uk-w-kierunku-wrazliwosci-na-gluten-szczepienia-i-reumatoidalne-zapalenie-stawow.html

http://www.zespoldowna.info/zespol-downa-i-mikrorna.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...