Jak budować energię dziecka z ZD?

październik 4, 2021 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Dostaję wciąż Wasze komentarze do naszego chodzenia po górach, często z dopiskiem “moje dziecko” tak nie może. Wtedy bardzo często okazuje się, że nie potraficie zauważyć, że istnieją bardzo proste mechanizmy budujące chociaż bazę energetyczną do uruchomienia aktywności dziecka.

W kwietniu pisałem o wspieraniu poprzez DHA i EGCG, metabolizmu energetycznego w mitochondriach w ramach kompleksu I. To jest pierwsza tura badań nad osobami w wieku do 8 lat z ZD, co często odpowiada wiekowi Waszych dzieci.

Zacytuję fragment tego wpisu:

“Poziom prac podstawowych zatem zakończył się pozytywnie. Nie mniej oczywiście badano także efektywność podawania czystego EGCG (>90%) dostarczanego z omegami 3 pochodzenia rybiego na kompleks I i V łańcucha energetycznego w mitochondriach. Przed rozpoczęciem suplementacji w próbkach kontrolnych z ZD wynik był na poziomie odpowiednio:

-kompleks I 55,5%

-kompleks V 56,5%

w stosunku do grupy porównawczej. Po zakończeniu suplementacji odbudowano funkcjonalność obu kompleksów energetycznych na poziomie 100%!”

Zatem zastosowanie połączenia DHA rybiego i EGCG daje tak szybki efektywny wzrost energii!!! Zauważę tutaj, że o ile 15 lat temu można było dyskutować o tych suplementach, to teraz są one standardem, który trudno podważyć. Zatem wystarczy włączyć te podstawowe suplementy i być może dzieci Wasze dostają zastrzyk energii i nie tylko.

Pozostaje temat osób dorosłych. Do tej pory wciąż się mówi, że jeżeli nie stosowało się EGCG do wieku 6 roku życia to EGCG nie działa. UWAGA: dotyczyło to inhibicji genu DYRK1A. Przyznam się, że ja przekładałem to od razu na wszystko. To był mój błąd. Dzisiaj przed startami Naszych Zawodników we Włoszech twierdzę, że to działa tak samo na ich metabolizm energetyczny, jak i dzieci młodszych, ale z mniejszą efektywnością…ale działa!!!

Zatem przygotowując dziecko do wysiłku, warto włączyć DHA rybie z EGCG i powinno to dać dobry efekt.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...