DHA rybie…suplementy najprościej jak można.

luty 5, 2019 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

To trzeci najważniejszy dla mnie po herbacie, resweratrolu suplement. Ma jedną istotną “wadę” dla rodziców: nie widzą jak działa…a często działa lepiej niż inne suplementy.

Najważniejsze: w ZD potrzebujemy DHA POCHODZENIA RYBIEGO, gdyż to tylko inhibituje drugi najgorszy gen w ZD RCAN1, też potrojony jak DYRK1A….i teraz by wymienić wszystkie pola działania, należałoby wskazać na całego człowieka.

Nie jest tak wyspecjalizowane jak herbata zielona, czy resweratrol w swoim działaniu ale wszędzie jest potrzebny: metylacja, neuroprzekaźniki, regulacja funkcjonowania genów zarówno pobudzając je, jak i hamując ich negatywną aktywność jak w przypadku genu SOD1 potrojonego w ZD, wpływ na zachowanie, koncentrację, regulacja cholesterolu, odporność, choroby neurodegeratywne jak choroba Alzheimera i walka z patologią protein tau, wsparcie dla NGFów…czy nie wspominając o tym, że jest świetnym kofaktorem wzmacniającym działanie innych suplementów, ich absorpcję, aktywność.

W metylacji, gdzie krytyczny układ genu CBS i FTCD zmienia jej układ w ZD, DHA rybie wpływa w sposób następujący na funkcjonowanie niektórych genów:

-MTHFR (zwiększa ekspresję)

-MTR

-MAT (obniża ekspresję)

-SAHH

-CBS

-CSE (zwiększa ekspresję)

Są one krytyczne w metylacji i metabolizmie homocysteiny.

Mamy jednak jeden problem. Otóż rodzice dzieci autystycznych mówią, że EPA jest lepsze od DHA…i my temu ulegamy. EPA ma lepsze lub porównywalne działanie antyzapalne, co jest autystom bardzo potrzebne, ale w każdej innej kwestii jest rodzajem omeg 3 mniej istotnym od DHA. Stąd najlepszy produkt to taki, który ma istotny udział DHA RYBIEGO w stosunku do EPA.

Innym tematem, który często się pojawia, to kiedy osiąga on najwyższy poziom efektywności. W ZD zawsze najważniejsza jest stymulacja herbatą zieloną i jest to czynnik pierwotny dla wszystkich innych działań. Gdy tego się będziemy trzymać, wtedy skuteczność każdego innego suplementu będzie większa jak w tym przykładzie:

“Wykorzystując oleje DHA i EPA jesteśmy w stanie w różnych częściach mózgu, w różnym stopniu obniżać poziom aktywności genu RCAN 1. Do tego by terapia była skuteczna, konieczna jest działanie poprzez EGCG, na gen DYRK 1 A.”

http://www.nrjournal.com/article/S0271-5317%2815%2900043-3/abstract

 

http://www.zespoldowna.info/rcan-1-jest-genem-odpowiedzialnym-za-koordynacje-metabolizmu-i-termogenezy-w-calym-ciele-czyli-zespol-downa-jest-choroba-metaboliczna.html

http://www.zespoldowna.info/dha-jest-kluczowe-dla-zablokowania-patologii-choroby-alzheimera.html

http://www.zespoldowna.info/sod1-a-dha-i-egcg.html

http://www.zespoldowna.info/dha-obniza-homocysteine.html

http://www.zespoldowna.info/ile-dha-ile-epa-powinno-byc-podawane-dzieciom-uzupelnienie.html

http://www.zespoldowna.info/dyrk-1-a-app-rcan-1-sa-to-geny-na-ktore-umiemy-juz-wplywac-one-takze-warunkuja-inteligencje-dzieci-z-zespolem-downa.html

http://www.zespoldowna.info/podawanie-dha-u-osob-z-polimorfizmem-genu-apoe4-i-z-zd.html

http://www.zespoldowna.info/rola-tluszczy-w-zespole-downa-a-zaczelo-sie-od-pytania-ile-dha-nalezy-podawac-2-letniemu-dziecku-z-zespolem-downa.html

http://www.zespoldowna.info/dha-i-cholina-suplementy-ktore-wspomagaja-formowanie-sie-synaps.html

http://www.zespoldowna.info/herbata-zielonasuplementy-najprosciej-jak-mozna.html

http://www.zespoldowna.info/gen-ftcd-histydyna-i-hemoglobina.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...