Herbata zielona…suplementy najprościej jak można.

Jest więcej i więcej nowych rodziców, nie rozumieją tego wszystkiego co wydarzyło się w ciągu ostatnich 12 lat…taka mała medyczna rewolucja miała miejsce. Proszą czy mógłbym najprościej jak to możliwe wytłumaczyć kwestie suplementów. Zatem w tym tygodniu to będzie miało miejsce. Będzie to według hierarchii ważności, więc każdy z Was będzie mógł sam ocenić, czy i co warto kupić.

Najważniejsza jest “herbata zielona” czyli jej katechiny z dominującym udziałem EGCG. Wiedza na ten temat ewoluuje i widać wyraźnie, że czyste EGCG to już za mało.

Suplementy wspierające absorpcję to witamina C, DHA.

Suplementy wymagane przy podawaniu “zielonej herbaty” to przede wszystkim kwas foliowy, witamina B2, gdyż “herbata zielona” hamuje absorpcję kwasu foliowego via inhibicję genu DHFR.

Cel: dysfunkcja całego organizmu wywołana nadliczbową ilością genu DYRK1A, krytycznego dla wielu procesów może być regulowana, inhibitowana poprzez podawanie suplementu zawierającego mix katechin herbaty zielonej. DYRK1A wpływa niemalże na wszystkie metabolizmy, stąd regulacja jego aktywności nawet na poziomie marginalnym może być istotna z perspektywy chwili, jak i całego życia.

Linki na ten temat:

http://www.zespoldowna.info/o-genach-najprosciejwiedza-2019-2.html

http://www.zespoldowna.info/egcg-acetylocholina-i-sen.html

http://www.zespoldowna.info/efektywnosc-egcg-w-leczeniu-choroby-alzheimera.html

http://www.zespoldowna.info/koniec-egcg-a-poczatek.html

http://www.zespoldowna.info/egcg-2018-dawkowanie.html

http://www.zespoldowna.info/egcg-2018-czy-istnieje-interakcja-miedzy-egcg-z-genem-sod1-tak-jak-to-ma-miejsce-z-genem-dhfr.html

http://www.zespoldowna.info/histydyna.html

Komentarze

Liczba komentarzy: 11 do “Herbata zielona…suplementy najprościej jak można.”
 1. Magda pisze:

  Czyli Teavigo + vit. C + dha = zawsze razem?

 2. Can pisze:

  Troszeczkę inaczej:
  preparat zawierający bezkofeinowe katechiny herbaty zielonej (coś więcej od teavigo) + albo DHA albo wit.C. Biorąc pod uwagę ukłąd immunologiczny ja bym preferował na stałe DHA od witaminy C.

 3. Monika pisze:

  Jaki suplement z egcg w takim razie godny polecenia?

 4. Can pisze:

  Bezkofeinowy, mix katechin z dominującym udziałem EGCG z „odrobiną” witaminy C.

 5. Izabela pisze:

  Witam. Dowiedziałam się że moje dziecko będzie miało zespół downa. Chciała bym corci pomoc jak najbardziej to tylko możliwe czy mogę się czymś suplementowac co miało by pozytywny wpływ na rozwój corci? jestem w 17 tyg ciąży. Pozdrawiam

  • Ania Wesoły pisze:

   Urodziłam 3 miesiące temu, gdybyś chciała porozmawiać ze świeżo upieczoną mamą – jestem (anna.dominika.wesoly@gmail.com)

  • Weiss pisze:

   Koniecznie będzie trzeba zrobić operacje na co córka czerpi to jest 1 krok do w miarę pełnego zdrowia po porodzie oczywiście a potem będą potrzebne zaszczyki z grasicy wiem że to bardzo kosztowne ale to naprawdę pomoże córce

 6. Weiss pisze:

  Koniecznie będzie trzeba zrobić operacje na co córka czerpi to jest 1 krok do w miarę pełnego zdrowia po porodzie oczywiście a potem będą potrzebne zaszczyki z grasicy wiem że to bardzo kosztowne ale to naprawdę pomoże córce

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...