Kiedy podawać witaminę C?

styczeń 4, 2024 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Bardziej istotne jest ile jej podawać. Nie mniej niż 80 mg jednorazowo. Ile podawać dziennie? Uważam, że dla dzieci to dawka do 200-300 mg dziennie, dla osób powyżej 10 lat wszystko zależy od ich wrażliwości na witaminę C i dietę, czy jest bogata w nią czy też nie, ale krytyczny w tym temacie punkt to jak wygląda praca enzymu DAO i jaki jest poziom histaminy.

Witamina C wspomaga pracę enzymu DAO przez co zbija histaminę. Z drugiej strony należy pamiętać, że jest świetnym wsparciem dla wchłaniania flawonów jak EGCG, kurkuma, a z trzeciej strony bez niej nie ma wchłaniania żelaza.

Zatem moja sugestia jest taka: rozbić dawkę dzienną witaminy C na trzy porcje. Podawać je z suplami rano i wieczorem, ale i popijać ją obiad, gdzie mamy dużo warzyw. To powinno nam poprawić wszystko.

Którą formę wybieram…bez filozofi wybieram ten produkt, bo jest w proszku krystalicznym, łatwym do rozpuszczania, bo witamina C MUSI BYĆ ROZPUSZCZANA W WODZIE BY BYŁA NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA:

image

UWAGA: witaminę C nie można podawać bez przerwy, najlepszy sposób to podawanie 5 dni w tygodniu ciągiem, a potem dwa dni bez.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...