Kwas folininowy pomaga w autyzmie! To jest już potwierdzone!!!

październik 27, 2016 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Od zawsze prowadzimy dyskusję co pomaga w autyzmie komunikować się najbardziej. Ja wciąż sugeruję byście analizowali receptory kwasu foliowego i ich transportery, gdyż jak donoszą różne media, różne badania kwas foliowy jest niezwykle często, ograniczony w absorpcji u dzieci z cechami autyzmu.

Pisałem o tym tutaj:

http://www.zespoldowna.info/jak-wplywa-autyzm-na-zespol-downa-cz-7-czyli-fra.html

W tym tygodniu otrzymałem kolejny raport na ten temat, będący kolejnym etapem badań prowadzonych przez Arkansas Children’s Research Institute i dr. Richarda Frye, który od lat współpracuje z “naszą” dr. Jill James

http://www.upi.com/Health_News/2016/10/18/Folinic-acid-may-help-children-with-autism-communicate-better/5721476800957/

image

Program badawczy obejmował okres 12 tygodni. Był ukierunkowany na 48 osób z autyzmem, które miały problemy komunikacyjne. Przez ten okres dzieci otrzymywały bardzo wysokie dawki kwasu folininowego max. 50 mg dziennie. Podawany był w dwóch porcjach dziennie.

Celem było FRA, czyli receptory kwasu foliowego jak i transportery kwasu foliowego RFC, o których pisałem w powyższym artykule. Protokół podawania kwasu foliowego uwzględniał polimorfizmy różnych genów odpowiedzialnych za absorpcję kwasu foliowego w organizmie w tym FOLR.

http://www.nature.com/mp/journal/vaop/ncurrent/full/mp2016168a.html?cookies=accepted

image

W efekcie prowadzonych działań nie stwierdzono skutków ubocznych. Działanie kwasu foliowego w tej postaci poprawiło komunikację, co było kluczowym celem tego badania!

Polecam Wam uważne przestudiowanie tego raportu w oryginale, myślę że daje niesamowite potencjalne wskazówki na przyszłość łączące ograniczenia wynikające z polimorfizmów z “prostym” podawanie kwasu foliowego w odpowiedniej formulacji chemicznej.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...