Nowy…stary lek, czyli ginkgo jest najlepsze!

październik 2, 2012 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

To było 14 września gdy dostałem maila od Richarda, że zrobiono duże badania nad chorobą Alzheimera wskazujące na olbrzymi sukces podawania ginkgo! Jednak 15 września znalazłem nowe badania, które mówiły coś przeciwnego. Jednak 16ego nadeszły informacje że jednak ginkgo jest nie do pobicia i zgłupiałem :)

Ginkgo biloba jako zioło jest źródłem 3 istotnych dla nas grup flawonów, które powinny być przez nas oceniane w pewnym sensie osobno:

- bilobalidy

-ginkgolidy

-kwercytyna

Tutaj znajdziecie podstawowe informacje, które do tej pory znalazły się na stronie o tym produkcie:

http://www.zespoldowna.info/ginkgo-pytanie-z-zakatka-21-czyli-ginkgo-jest-bardzo-wazny-dla-zd.html

http://www.zespoldowna.info/teresa-i-jej-dawka-ginkgo-oraz-sen-neala.html

http://www.zespoldowna.info/czy-recepta-na-dobry-sen-moze-byc-tak-prosta-kwestia-jak-ginkgo-biloba.html

http://www.zespoldowna.info/ginkgo-chroni-przed-alzheimerem.html

http://www.zespoldowna.info/bilobalid-i-kwercytyna-w-procesie-neurogenezy-i-synapsogenezy.html

http://www.zespoldowna.info/kwercytyna-kemferol-czyli-jeszcze-raz-ginkgo-biloba.html

http://www.zespoldowna.info/ginkgo-biloba-jeszcze-raz-co-to-jest-i-po-co-to-jest.html

Dlaczego tak zacząłem? Cóż wydaje się, że ginkgo jest bezcenne dla nas, a te sprzeczne dane jakie przychodzą głównie wynikają z zastosowanych dawek (mniejsze i większe) oraz celu w jakim jest stosowane. Wpływa to na różnorodność publikowanych danych.

Najlepszym podsumowaniem tych zróżnicowanych informacji jest fakt, że obecnie w zakresie poprawy funkcjonowania osób dotkniętych chorobami neurodegeneracyjnymi, głównym i jakościowo najbliższym lekiem jest lek stworzony w oparciu o flawony zawarte w miłorzębie, czyli ginkgo. Stąd wydaje mi się, że GINKGO po prostu musi działać..i u nas :)

1.Kiedyś już pisałem o PTZ, jak i próbach ROCHE z lekiem opartym o mechanizm ginkgo. Pod koniec roku 2011, ROCHE rozpoczęło PRÓBY KLINICZNE Z OSOBAMI Z ZD TYTUŁEM POPRAWY FUNKCJI POZNAWCZYCH.

http://www.prnewswire.com/news-releases/roche-starts-early-stage-clinical-trial-in-down-syndrome-129524593.html

image

Lek konstruowany przez ROCHE ma wspomóc nie tylko osoby z ZD, ale i z kruchym X, autyzmem.

Celem projektu ROCHE jest uzyskanie równowagi pomiędzy neurotransmisją pobudzającą i inhibitującą, poprzez balansowanie systemem GABAnergicznym. Ta informacja dla Was może być trudna, ale upraszczając ją możemy powiedzieć, że ROCHE próbuje zintensyfikować efektywność bilobalidów zawartych w ginkgo. Wpływają one na poziom GABY, czyli kwasu aminomasłowego, którego w ZD jest zbyt dużo co powoduje z pewnością istotne zmiany w funkcjonowaniu mózgu osób z ZD. W autyzmie jest odwrotnie i to też chce stymulować ROCHE.

Dla zainteresowanych, polecam śledzić cały proces chociażby tutaj:

http://www.roche-trials.com/trialDetailsGet.action?studyNumber=BP25543

http://www.roche-trials.com/protocolsByDiseaseCategoryByLocationGet.action?diseaseCategoryId=266

 

image

Interesującym jest fakt, że testy odbywają się w wielu ośrodkach naukowych w USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii.

Osobą kluczową w projekcie jest osoba Williama Mobleya, którego już znamy z innych badań nad ZD. Między innymi poniższe badanie dotyczące wpływu funkcjonowania układu GABAnergicznego na starzenie się, funkcjonowanie jest badaniem podstawowym dla projektu ROCHE, a Mobley w nim uczestniczył.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21388375

image

2.Gdyby ginkgo było nieefektywne, to żaden z koncernów farmaceutycznych nie zajmowałby się kopiowaniem jego mechanizmów, tudzież doskonaleniem jego “czystości”. Takim produktem, który stał się obecnie wzorcem we wszelkich badaniach nad ginkgo stał się produkt określany nazwą: Tebonin EGb761

http://www.schwabepharma.com/international/products/tebonin/index.php

image

Jego wysokie wartości podkreślają już setki przeprowadzonych doświadczeń i badań wskazując bardzo wysoką skuteczność bez skutków ubocznych, zarówno w przypadku choroby Alzheimera jak i innych neurodegeneratywnych chorobach.

http://www.foodconsumer.org/newsite/Nutrition/Supplements/ginkgo_biloba_dementia_082420120800.html

http://www.fasebj.org/content/21/10/2400.short

Cena tego preparatu jednak jak na nasze kieszenie jest astronomiczna bo jest to koszt ponad 80 euro za opakowanie podstawowe 240 mg 80 kapsułek.

3.Innym niezmiernie ciekawym preparatem jest sam flawon Bilobalid. Jest on inhibitorem GABY, więc jako pojedynczy składnik też mógłby się okazać niezwykle istotny, jednakże koszt jego pozyskania jest tak wysoki, że preparaty obecnie przygotowane do prób badawczych kosztują na poziomie między 300 a 900 pln za dawki 10 mg za różne minimalne ilości produktu.

http://www.sigmaaldrich.com/catalog/product/sigma/b9031?lang=pl&region=PL

http://www.selleckchem.com/products/Bilobalide.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...