Suple na chorobę Alzheimera…suplementy najprościej jak można.

luty 14, 2019 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Można by ten wpis potraktować dość skrótowo pisząc, jeżeli wszystkie suplementy jakie były do tej pory wspominane będą użyte, to prawie zrobiliśmy wszystko co możemy, by ograniczać tempo rozwoju choroby Alzheimera…ale nie jest to takie proste.

1.Choroba Alzheimera i jej obraz jest typologią/kaskadą zmian genetycznych w ZD. Suplementacja korygująca ją zatem musi zaczynać się od regulacji ZD poprzez herbatę zieloną z EGCG, resweratrol, DHA, olej rybi jako podstawy., bo to dziś już wiemy i znamy.

2.Zapobiegać/ograniczać rozwój choroby Alzheimera można w różny sposób. Najprostszy to pilnować odpowiedniej metylacji. Metylacja reguluje ekspresję i funkcjonowanie wielu genów. “Pilnowanie” jej przekłada się na niższym poziom ekspresji chociażby genu APP.Jeżeli homocysteina jest wyregulowana, dieta i suplementy są odpowiednio dostarczane to zrobiliśmy już dużo.

http://www.zespoldowna.info/cholinasuplementy-najprosciej-jak-mozna.html

http://www.zespoldowna.info/nutrivene-dsuplementy-najprosciej-jak-mozna.html

http://www.zespoldowna.info/witamina-d3suplementy-najprosciej-jak-mozna.html

2.Drugim istotnym mechanizmem jest odpowiednia praca tarczycy. Ona reguluje w istocie poziom produkcji amyloidu beta obok metylacji poprzez wpływanie na ekspresję genów za to odpowiedzialnych. Kluczowym jest tutaj poziom hormonu T3, stąd nasze leczenie musi uwzględniać przede wszystkim poziom ft3 jako mechanizmu diagnostycznego.

3.Odporność jest kluczowym mechanizmem deregulowanym w chorobie Alzheimera. Zatem suplementy, witaminy które regulują to jak witamina D3, cynk, witamina C mogą się okazać kluczowe.

http://www.zespoldowna.info/zespol-downa-otylosc-choroba-alzheimera-i-rak-o-koniecznosci-wysokiego-poziomu-witaminy-d3-w-zespole-downa.html

4.Ilość amyloidu beta. W ZD jego nadmierna ilość jest łączona z deregulacją układu immunologicznego, stąd wszystkie suplementy/mechanizmy które regulują aktywność genu APP, czy BACE są krytyczne…o tym wspominałem powyżej. Jest jeszcze jedna możliwość ograniczania amyloidu beta poprzez jego “oczyszczanie”. Jest to możliwe dzięki kurkumie.

http://www.zespoldowna.info/kurkuma-slcp-wciaz-najlepsza-kurkuma-inhibitujaca-stan-zapalny-redukujaca-tworzenie-sie-amyloidow-beta-i-bedaca-najlepszym-neuroprotekcyjnym-czynnikiem-w-chorobie-alzheimera.html

Kurkuma ma też ciekawe działanie wpływające na mikrotubule, co może być problemem demencji w ZD. Stabilizuje je, zatem może być tutaj krytyczna.

http://www.zespoldowna.info/kurkuma-obniza-zagrozenie-demencja-to-wiemy-na-pewno.html

5.Choroba Alzheimera w ZD ma często postać “problemów z układem krwionośnym, udarami mózgu”. Ten typ problemów jest związany z typologią choroby Moyamoya. W takim przypadku krytyczne jest używanie  rybozydu nikotynamidu, czy też argininy, które mogą istotnie mogą poprawić przepływ krwi i natlenienie odpowiednie mózgu.

http://www.zespoldowna.info/choroba-alzheimera-zespol-downa-patologia-amyloidow-beta-i-mikrowylewy.html

http://www.zespoldowna.info/udar-i-choroba-moyamoya-w-zespole-downa.html

http://www.zespoldowna.info/zdeformowane-naczynia-krwionosne-w-mozgu-sa-kluczem-do-terapii-choroby-alzheimera.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...