Choroba Alzheimera, zespół Downa, patologia amyloidów beta i mikrowylewy.

listopad 29, 2018 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Wiemy już że mamy testowaną szczepionkę mogącą zredukować demencję, która jest “odsuniętym w czasie wyrokiem” śmierci dla osoby z zespołem Downa. Jednak demencja to w istocie objaw “zepsutego” układu nerwowego, mózgu. patologie wciąż jakie są analizowane to proteiny tau, amyloid beta i przede wszystkim mikrowylewy, mikroudary mózgu, które temu towarzyszą. Tutaj się nic nie zmienia.

http://www.zespoldowna.info/szczepionka-na-chorobe-alzheimera-moze-zmniejszyc-o-polowe-przypadki-demencji.html 

http://www.zespoldowna.info/osoby-z-zespolem-downa-umieraja-na-demencje.html

Zacznijmy od tego może artykułu:

http://www.zespoldowna.info/udar-i-choroba-moyamoya-w-zespole-downa.html

Odkąd napisałem pierwszy raz o moyamoya jako chorobie typowej dla ZD, nagle pojawiły się osoby, które mają takie objawy, a rodzice dzieci z ZD często byli bez diagnozy, bez protokołów leczenia.

Choroba moyamoya, choroba moya-moya (jap. もやもや病, dosł. mglisty, mętny, rozmyty) – rzadki zespół chorobowy o nieznanej etiologii, występujący głównie u młodych (dzieci i młodzi dorośli) Azjatów, powodujący niedrożność dużych tętnic wewnątrzczaszkowych, szczególnie końcowego odcinka tętnicy szyjnej wewnętrznej i tętnic środkowej i przedniej mózgu, doprowadzając do niedokrwienia ośrodkowego układu nerwowego, przebiegającego najczęściej pod postacią przemijających napadów niedokrwiennych, choć może również przebiegać jako udar mózgu lub krwotok mózgowy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_moyamoya

Im więcej na ten temat rozmawiam z rodzicami osób dorosłych z ZD, powyżej 18 roku życia, udary, dysfunkcje tytułem wylewów i złego funkcjonowania serca, mimo wszystko! wracają i wg. rodziców dają silne efekty neurodegeneracyjne.

Choroba moyamoya związana jest z funkcją genu APOE4, który pojawia się przy demencji jako gen populacyjny.

http://www.zespoldowna.info/ktory-apoe-jest-ryzykiem-choroby-alzheimera.html

Tak pisałem o pozostałych polach ryzyka:

“Innym częstym wariantem jest gen NOTCH3 zlokalizowany na chromosomie 19q12 . Najrzadziej występującym wariantem jest gen COL4A1-A2.

W najnowszych badaniach nad tym problemem pojawiają się następujące geny:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5338082/

-PON1 w dwóch wariantach Q192R i L55M oba “powszechnie” występujące w panelach naszych dzieci

http://www.zespoldowna.info/pon1-i-mthfr.html

-TNF-α, który pojawia się niemal w każdej dysfunkcji w ZD

http://www.zespoldowna.info/kiedy-mozemy-ocenic-ryzyko-demencji-w-zespole-downa-czy-mozemy-demencje-polaczyc-ze-spadkiem-funkcjonalnosci-osoby-z-zespolem-downa.html

-MTHFR C677T, który jest też powszechnie występującym polimorfizmem u naszych dzieci i u nas samych

oraz

-TGF-β1, MACROD2, FOXF2, TSPAN2, ALDH2,ABCA7,CLU.

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/1440-1681.12558/pdf

Wróćmy jednak do problemów z udarem u dzieci. Głównym “winowajcą “są geny HLA, MTHFR C677T, ACTA-2. Jeżeli popatrzymy na poziom celiakii w ZD to dla mnie ten gen jest kandydatem numer 1 w ZD obok MTHFR.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4502238/table/T1/

Oczywiście w ramach protokołu pojawia się to co już dzisiaj napisałem: odpowiednio dobra metylacja, ale warto też wrócić do tych protokołów jakie opisałem:

“PROTOKOŁY SUPLEMENTACYJNE.

Popatrzmy na to co już wiemy. Geny genami, a działania objawowe mogą być korygowane. Tak pisałem o korygowaniu działania genu PON1:

“… w przypadku genu PON 1 wskazana jest suplementacja witaminą C, E, EGCG, DHA, resweratrolem, oliwą z oliwek, kurkumą, kwercytyną, glutationami które zwiększają jego aktywność. Należy pamiętać przy tym, że aktywność tego genu jest najmniejsza w wieku 0-3 by później istotnie rosnąć. Oznacza to, że przy polimorfizmach MTHFR u dzieci wyżej wymienione suplementy poprawiające funkcjonowanie genu PON 1 powinny być podawane w większych dawkach w tym wieku 0-3 niż później.”

Z perspektywy samych naczyń krwionośnych i pojawiania się wysokiego ciśnienia przed udarowego należy przyjmować NAD i l-argininę, są to dla mnie te same mechanizmy jakie występują w przypadku wysokiego ciśnienia w ciąży. Objawowo mogą być leczone w ten sam sposób. Widać to zresztą przy opisach leczenia aspiryną u bardzo małych dzieci w tym kierunku.

Z mojej perspektywy jeżeli tak na to popatrzymy podstawowy protokół powinien wyglądać zatem w ten sposób dla osoby w wieku ok. 18 lat:

-l-arginina 4 000 mg

-l-citrulina 200 mg

-regulacja metylacji via kwas foliowy (MTHFR)

-antyutleniacze ze szczególnym uwzględnieniem witaminy C

http://www.ashg.org/genetics/ashg07s/f10318.htm

Pozostaje pytanie na koniec: czy powinniśmy to podawać wszystkim dzieciom od urodzenia?

Zarówno citrulina jak i arginina mogą być istotnym wsparciem dla mitochondriów w ZD. Protokoły metylacyjne mamy już w swoim portfolio. Jeżeli badania genetyczne byłyby robione powszechnie wtedy też można by adresować protokoły w sposób personalny uwzględniając ścieżki metaboliczne obarczone największym błędem. Dla mnie tutaj jest szczególna rola NAD.”

Teraz dopiero przechodzimy do raportu medycznego…i jesteśmy oczywiście zszokowani Uśmiech tym, jak to co od wielu lat wskazuję, świetnie się łączy i daje logiczne wytłumaczenie.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30452414/

image

Kluczowe zdanie, jakie pojawia się na początku raportu brzmi:

“U osób z zespołem Downa udział patologii naczyniowej w demencji może odgrywać podobną rolę w wieku wystąpienia i / lub progresji choroby Alzheimera.”

Zatem naukowcy postanowili zbadać: jak patologia naczyniowa związana z wylewami wpływa na postęp choroby Alzheimera i demencję. Oto konkluzja:

1.Angiopatie amyloidowe (grupa chorób naczyń tętniczych związanych z odkładaniem amyloidu w ścianie naczyń tętniczych mózgu. Osłabione naczynia łatwo pękają, co prowadzi do krwotoku śródmózgowego i udaru mózgu. ) są związane z mikrowylewami.

2.Ich liczba wzrasta wraz z wiekiem osoby z ZD.

3.Nasila się ten stan powyżej 30 roku życia w płacie potylicznym.

4.Nasila się w wieku powyżej 40 lat w płacie czołowym.

5.Obecność amyloidów i angiopatie amyloidowe w połączeniu z mikrowylewami są mechanizmem przyczyniającym się do poziomu demencji i szybkości jej występowania.

Wniosek mój:

Szczepienie zmieniające poziom amyloidów to jedno, tak samo jak protokoły medyczne. Im więcej o nich czytam, tym bardziej przekonuje mnie też to: w zdrowym ciele zdrowy duch…czyli uprawianie sportów  powinno być podstawową terapią w przeciągu całego życia dla osoby z ZD to drugie!

….regulują oddychanie, regulują ciśnienie i przygotowują organizm do określonego wysiłku, wspierają tarczycę. To przekłada się na neurogenezę, odpowiedni poziom tlenku azotu….tylko trzeba przypilnować metylację i dietę i powinno być zawsze lepiej! Warto o tym wiedzieć!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...