Wysoka homocysteina to zagrożenie dla ciąży.

sierpień 8, 2017 by
Kategoria: MTHFR i inne polimorfizmy

To kolejne proste podsumowanie. Homocysteina jest najprostszą możliwą informacją mówiącą jak jesteś przygotowana/przygotowany do ciąży.

Homocysteina zazwyczaj jest wyższa u mężczyzn niż u kobiet i rośnie z wiekiem tytułem naszego starzenia się i niedoskonałości naszej metylacji. Tytułem diety jaką mamy oraz typologii polimorfizmów, najpopularniejsze przedziały homocysteiny w Polsce to między 10 a 14 μmol/l. Dla mnie nie jest to dobrypoziom, optymalny dla kobiety i mężczyzny by podjąć decyzję o prokreacji. Popatrzcie na tą tabelę, która wskazuje że optymalny poziom homocysteiny rozumiany jako też cel terapeutyczny jest na poziomie 6,3 μmol/L.

https://en.wikipedia.org/wiki/Homocysteine

image

Z mojej perspektywy dobra homocysteina do podejmowania decyzji o zajściu w ciążę to poziom zdecydowanie poniżej 8 μmol/l, który musi uwzględniać polimorfizmy:

- MTHFR C677T wtedy celem jest  maksymalny poziom 8 μmol/l

-MTHFR A1298C wtedy celem jest 7 μmol/l

-BHMT G742A wtedy celem jest 7 μmol/l

-MTR A2756G wtedy celem jest 6,5 μmol/l

-MTRR A66G wtedy celem jest 7 μmol/l

Uważam, że uwzględniając całą metylację oprócz homocysteiny powinien być ustalony poziom metioniny za który odpowiada gen MAT1 i MAT2 równie często będący w polimorfizmie jak wcześniejsze geny.

Metionina jest aminokwasem, więc zatem jeżeli mamy już więcej wiedzieć o tym jak jesteśmy przygotowani do ciąży kluczowe aminokwasy dla tej tego procesu przygotowania się do ciąży to: arginina, ornityna, cytrulina które są wsparcie dla odpowiedniej ilości tlenku azotów w trakcie ciąży, a tutaj mamy geny MTHFRA1298C, CGH1,NOS3…nie zapominajmy o tym.

Metylacja jest procesem w którym używamy witamin z grupy B, choliny, witaminy D3, magnezu, żelaza, cynku przede wszystkim. Te składniki muszą być zatem należycie suplementowane, dostarczane w układzie dietetycznym. Dzięki temu możemy zmniejszyć ryzyka związane z błędną metylacją.

http://www.zespoldowna.info/jezeli-poronilam-kilka-razy-to-jakie-witaminy-musze-wziac-pod-uwage-przy-suplementacji.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...