Czas na dietę i to konsekwentną. Choroba Alzheimera zależy od diety.

luty 20, 2023 by
Kategoria: Dieta

Po całym ubiegłym tygodniu, gdy musiałem tłumaczyć konieczność konsekwentnej diety niemalże codziennie, przychodzi czas na potwierdzenie tego, że od niej zależy nasze zdrowie.

Popatrzcie do tyłu. Kiedyś o chorobie Alzheimera pisałem jako cukrzycy typu 3.To był rok 2015

https://www.zespoldowna.info/choroba-alzheimera-to-cukrzyca-typu-3.html

Przez ostatnie lata ciągle obracaliśmy się wokół cukrzycy w ZD, czy to tej autoimmunologicznej typu1, czy też tej “spożywczej” typu 2. Do tego dochodzi leptyna z ostatnich dwóch lat i jej kaskada aktywności pchająca nasze dzieci w kierunku cukrzycy typu 2.

https://www.zespoldowna.info/wszystkie-dzieci-z-zespolem-downa-maja-wyzszy-poziom-leptyny-niz-rowiesnicyotylosc-leptyna-i-jej-leczenie.html

https://www.zespoldowna.info/niski-hdl-leptyna-a-zagrozenie-cukrzyca.html

Teraz trafia do nas informacja, mówiąca że choroba Alzheimera zaczyna się od diety wysokocukrowej, która kształtuje całą patologię choroby, począwszy od mikroboty, skończywszy na blaszkach amyloidowych.

https://studyfinds.org/fructose-alzheimers-disease-risk/

Popatrzmy znów do tyłu. Kiedyś pisałem o oleju kokosowym, który pomagał w leczeniu choroby Alzheimera. To był rok 2013. Zaskakujące, że już wtedy mówiło się, że pomaga w chorobie Alzheimera.

https://www.zespoldowna.info/diety-olej-kokosowy-i-kilka-sugestii-richarda.html

Dzisiaj wiemy, że głównym elementem diety, który wiele zmienia jest tłuszcz i dieta ketogeniczna. Ona z zasady wyłącza cukry, ogranicza węglowodany, a wprowadza ketony jako mechanizm odżywiania mózgu.

https://www.zespoldowna.info/dieta-ketogeniczna-poprawia-funkcje-poznawcze-w-zespole-downa.html

No i dochodzimy z powrotem do tego nowego, wspomnianego w tytule odkrycia. ŹRÓDŁEM CHOROBY ALZHEIMERA OKAZUJE SIĘ BYĆ STAN ZAPALNY POWODOWANY PRZEZ PRZEWLEKŁE NARAŻANIE MÓŻGU NA FRUKTOZĘ!

https://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-neurologiczne,alzheimera-napedza-nasza-dieta–uczeni-wpadli-na-zaskakujacy-slad,artykul,82549306.html

Biorąc pod uwagę wszystkie nasze analizy od 10 lat, ma to sens i łączy się w całość. Nie bez kozery dieta keto, daje takie efekty. Nie ma tutaj przypadku, że dieta bezglutenowa daje takie efekty. Podobnie jest z dietą niskowęglowodanową, która daje takie efekty. To ciągle są diety związane z ograniczeniem cukru, węglowodanów u naszych dzieci. W świetle tego odkrycia, można powiedzieć tak:

im mniej cukru, węglowodanów w diecie tym osiągnięcia osób z ZD będą większe, tym lepsze będzie zdrowie.

A do tego trzeba dodać ruch i aktywność i mamy receptę na sukces.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...