Dlaczego EGCG musi być bezkofeinowe?

Kwiecień 17, 2013 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Wydaje mi się, że przesadzamy. Kupujemy co raz tańsze preparaty, a to oznacza że kupujemy produkty zawierające kofeinę!!!

Jest ona niebezpieczna nawet dla dorosłych i zaleca się ograniczanie kofeiny dla dorosłych do 300 mg dziennie (do 3 filiżanek dziennie), gdyż w innym przypadku istnieje zagrożenie dla wątroby i nerek.

W przypadku dzieci z ZD intensyfikuje się osteoporoza. Jak Thomas i Richard nadmieniają, wypijanie tego typu herbaty zielonej z kofeiną lub spożywanie suplementów z kofeiną prowadzi do wypłukiwania wapna z kości, co jest częstym faktem zarówno w USA i Szwajcarii.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “Dlaczego EGCG musi być bezkofeinowe?”
  1. gosia pisze:

    Jak wskazują badania, kofeina też podnosi poziom homocysteiny i wypłukując magnez z organizmu podnosi poziom cholesterolu,niski poziom magnezu obniża przy tym zdolność organizmu do obrony przed zatruciem metalami ciężkimi i fluorkiem. Jarek a tak przy okazji, nie wiesz jak wygląda poziom fluorku w herbacie bezkofeinowej (ponoć jest go więcej), a nadmiar fluorku jak gdzieś wyczytałam, jest właśnie łączony z obniżoną funkcją tarczycy w chorobie Alzheimera, zwiększoną podatnością na złamania i zapaleniem stawów.

  2. Can pisze:

    Gosiu dziękuję za wskazanie na problem. Nigdy do tej pory nie zwróciłem na to uwagi. Ponieważ jeszcze nie wywiązałem się z ubiegłotygodniowej obietnicy trudno mi obiecać, że szybko uporam się z problemem. Niestety moje oczy są osłabione przez wirusa i mam problem … ale to minie mam nadzieję.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...